Minimalismus je velmi populární trend současné doby, a tak není překvapením, že proniká i do interiérového designu. Dnes se zaměříme konkrétně na minimalistické koupelny, které si jistě zamilujete pro jejich jednoduchost a jemnost.
bathroom-vanity-light
Zdroj:home-designing.com

Minimalismus jako pastva pro oči

Hlavní barvou, která se v minimalismu pro interiérový design používá, je barva bílá. Působí jemně, svěže, opticky zvětšuje prostor a podkresluje vnímání celé místnosti. To je důležité i v koupelně, protože v ní trávíte určité množství času denně a je velmi důležité, abyste se v ní cítili příjemně, což bude díky minimalistickému stylu jistě velmi snadné. Stačí se držet jednoduchých linií a základního vybavení, které vaše koupelna nezbytně potřebuje.

diy-minimalist-bathrooms

Pořádek a jednoduchost

Důvodů, proč lidé milují minimalistický styl, je mnoho, avšak jedním z nich je bezpochyby to, že v minimalisticky zařízené místnosti nejsou žádné zbytečnosti, díky čemuž interiér vypadá přeci jen lépe. V jednoduchosti je krása, což ale rozhodně neznamená, že se musíte v koupelně vyhýbat všem dekoracím. Naopak menší rostlina v květináči příjemně dokreslí klidnou atmosféru v koupelně, takže se ji nebojte pořídit také. Koupelny v tomto jednoduchém designu působí velmi luxusně a esteticky dokonale, takže kdo ví – třeba si i vy budete chtít brzy zařídit koupelnu čistě minimalisticky.

minimalist-styled-bathroomssmall-rustic-minimalist-bathroomsminimalist-modern-bathroomsminimalist-bathrooms-ideaswhite-wood-nature-minimalist-bathrooms
Zdroj:home-designing.com