Seznamte se se všemi dostupnými alternativami vytápění velkých prostor.

barevné kombinace v interiéru
Zdroj: alke.nl

Vytápění velkých prostor je poměrně často diskutovaným tématem. Tento fakt je vcelku pochopitelný, poněvadž prostorné haly jsou při nevhodném způsobu vytápění neskutečně ztrátové. V současnosti již existuje celá řada hodně ekonomických možností vytápění velkých pracovních hal a skladovacích prostor. Podívejme se tedy podrobněji na možnosti, které se vám v tomto ohledu mohou skýtat.

Plynové infrazářiče

Výbornou volbou jsou například plynové infrazářiče. Právě ty totiž nabízejí ryze ekonomické vytápění, které bude maximálně efektivní. Vydávají tolik potřebné sálavé teplo, které lze umístit na jedno konkrétní místo. Velkou výhodou tohoto typu vytápění je i fakt, že nedochází k víření prachu. Umístění plynových infrazářičů může být jakékoli a není problém je dát přímo na místa, která nijak nenaruší pracovní prostory. V porovnání s ostatními typy vytápění může dospět až k úspoře 50%. Nejvíce se u tohoto vytápění prosazuje zejména značka ALKE vyznačující se vysokou kvalitou.

barevné kombinace v interiéru
Zdroj: infracomfort.sk

Teplovzdušné agregáty

Teplovzdušné agregáty nabízí ekonomický provoz a dlouhou životnost. Potřebujete-li rychlé vytápění dané místnosti, pak s tímto typem topení nebude žádný problém. Mřížka agregátu je nestavitelná a lze ji otočit dle potřeby. V halách lze tak řešit i některé jemné činnosti, jako je třeba servis vah a některé další. Zajímavé informace si můžete zjistit třeba na této adrese.

teplovagregat
Zdroj: infracomfort.sk; Buďte zdraví – certifikovaná zdravotní obuv proti plochým nohám a skolioze.

Elektrické vytápění

Existují i jiné alternativy vytápění, mezi které patří i klasické elektrické. Jeho instalace může být až ve výšce 30 metrů. Hodí se tak i pro vytápění vysokých prostor typu kostelů či jiných staveb.

barevné kombinace v interiéru
Zdroj: alke.nl