Jednoduchost a elegance minimalistického stylu si získává čím dál větší oblibu a to nejen v oblasti interiérového designu. Avšak právě v něm lze pomocí tohoto stylu vykouzlit skutečně zajímavé a především útulné domácí prostředí. Dnes se zaměříme konkrétně na kuchyň.

minimalismus v kuchyni
Zdroj: home-designing.com

V kuchyni trávíme značné množství času a je tedy příhodné, abychom si tuto místnost přizpůsobili co nejvíce svým potřebám. Zapomínat ale nesmíme ani na estetiku, která nám může dopomoci k vytvoření skutečně příjemného pracovního prostředí.

Co si představit pod označením minimalismus v kuchyni

Základ tvoří jednoduchost, která by na nás měla dýchnout už při samotném vstupu do místnosti. Jednoduchá výmalba, čisté stěny s decentní volbou tapet a obrazů a v neposlední řadě střídmá volba barev, které budeme v kuchyni kombinovat – to vše jsou základní prvky, které bychom měli zachovat, toužíme-li po dokonale minimalistické kuchyni.

minimalismus

Úložným prostorem rozhodně nešetřete

Aby místnost působila čistě a jednoduše, nehromaďte v ní zbytečné drobnosti a doplňky. Pokud se bez takových věcí skutečně neobejdete, pořiďte si potřebné úložné prostory, do kterých je ukryjete. Nebudou tak stále na očích a nenaruší minimalistické pojetí celé místnosti, se kterým jste si dali takovou práci.

kuchyně

Propracovaná jednoduchost

To, že by kuchyně měla vypadat prostorně a jednoduše neznamená, že její zařízení bude snadnou záležitostí. Ba naopak bude třeba některé věci promyslet mnohem důkladněji, než jsme zvyklí. Zásadní je pochopitelně správně rozložení pracovní plochy, osvětlení a praktičnosti. Všechny potřebné věci byste měli mít vždy po ruce. Splnit všechny tyto podmínky skutečně není snadné, ale věřte, že se vám tato práce skutečně vyplatí.

kuchyně

minimalismus v kuchyni

minimalistická kuchyň

kuchyně

minimalistická kuchyně

kuchyně
Zdroj: home-designing.com