Posuvné dveře při otevírání nezabírají prakticky žádné místo navíc. Posouvají se po pojezdové liště umístěné na stěně, nebo zajíždějí do takzvaného stavebního pouzdra. Jsou tedy ideálním řešením pro malé prostory. Další výhodou moderních posuvných dveří je, že jejich použití vytváří bezbariérový prostor. Posuvné dveře totiž nevyžadují instalaci prahu ani podlahovou pojezdovou kolejnici v prostoru dveřního otvoru.

posuvné dveře Solo Door
Foto: solodoor.cz

Úspora místa, snadný a tichý způsob otevírání dveří, bezbariérový přístup, designové ozvláštnění interiéru, dlouhá životnost a snadná údržba – to jsou hlavní výhody, které použití posuvných dveří do interiéru přináší.

Posuvné interiérové dveře si můžete vybrat ze dvou variant. První z nich jsou dveře, které se zasouvají do zdi – stavebního pouzdra. Druhou variantou jsou posuvné dveře s uchycením na stěnu.

Posuvné dveře na stěnu

Křídlo tohoto typu posuvných dveří se pohybuje těsně podél stěny. Největší výhodou posuvných dveří na stěnu je to, že pro jejich instalaci nepotřebujete žádné speciální stavební úpravy. Stavební otvor stačí obložit obložkovou zárubní, nad kterou se do stěny připevní speciální garnýž s pojezdovou lištou, po které se dveře posunují.

Posuvné dveře se zasouváním do stavebního pouzdra

Posuvné dveře do pouzdra se zasouvají do stěny, která vznikne instalací stavebního pouzdra. Výhodou volby posuvných dveří se zasouváním do stavebního pouzdra je, že plochu stavebního pouzdra, do kterého dveře zajíždějí, lze využít jako klasickou zeď, včetně celého prostoru podél ní.

Tento typ posuvných dveří si můžete vybrat pro jednokřídlé dveře, dvoukřídlé dveře s otevíráním v jedné linii na dvě strany, dvoukřídlé posuvné dveře s paralelním zasouváním obou křídel do jednoho pouzdra, anebo posuvné dveře se dvěma oddělenými otvory, se zasouváním do zákrytu v pouzdře uprostřed.

SoloDoor Grafika

zdroj: SOLODOOR

Ať už si vyberete kterýkoliv typ posuvných dveří, oceníte jejich výhody, především úsporu místa, snadný tichý chod při otevírání dveří a bezbariérový přístup.