Kalová čerpadla patří k nejvyužívanějším druhům čerpadel na našem trhu. Abyste ale dokázali správně vybrat, měli byste znát nejdůležitější parametry kalových čerpadel.

kalově čerpadlo Grundfos
Foto: cz.grundfos.com

Kalová čerpadla mohou být využita u rodinných domů, rekreačních objektů, ale také v průmyslové oblasti. Využívají se samozřejmě k čerpání splaškových vod a jejich odvodňování. Základem správného fungování kalového čerpadla u rodinného domku je jeho správný výběr.

Základem je kvalita materiálu a její provedení

O tom, že pro kalová čerpadla je velmi důležité precizní provedení, se můžete dočíst všude. Jen málokde jsou ale uvedené konkrétní příklady, na co si dát pozor a co sledovat především. Konstrukce kalových čerpadel je složitá a je třeba ji před koupí ověřit a zkontrolovat jakost provedení. Především musí být u čerpadel správně oddělena čerpací část od motoru. Dále musí být zajištěna dostatečná izolace kabelů a také elektromotorů. Zkontrolujte si také kvalitu spojovacího materiálu, těsnění a izolací.

Různé typy pro různé vody

Kalová čerpadla představují kategorii hned několika odlišných modelů a typů čerpadel. Každý typ je vhodný pro čerpání jiného druhu vod. Nejprve si tedy musíte ujasnit, jakou vodu a v jakém množství budete chtít čerpat. Teprve poté přistoupíte k výběru typu čerpadla. Nejvyužívanějším druhem jsou čerpadla odstředivá. Dalším druhem jsou kalová čerpadla vřetenová. Ta pohání vodu otáčením nerezového šneku. Tyto čerpadla mají opravdu vysoký výtlak, ale omezený průtok a jsou náchylná k poškození. Důraz na kvalitu materiálu zde musí být maximální. A posledním typem jsou vibrační čerpadla. Jejich specifickým prvkem je to, že místo elektromotoru jsou vybaveny elektromagnetem. Vibrační čerpadla mají ale omezenou dobu provozu.

Důležitý je také výrobce a služby prodejce

Posledním krokem ke správnému výběru kalového čerpadla je také volba správného výrobce a prodejce. Vždy se doporučuje volit stabilní, bezporuchové značky, u Grundfosu je její vysoká úroveň prokázána. Důležité je i to, aby prodejce nebo přímo výrobce nabízel i odborný servis a byla rychlá dostupnost náhradních dílů. Pokud chcete kvalitu bez kompromisů, jsou jistě vhodnou volbou kalová čerpadla Grundfos. A ty můžete vybírat přímo od výrobce, který zajistí odborné poradenství i servis. Čerpadla Grundfos jsou navíc proslavena svou vysokou kvalitou materiálů i účinností využívaných technologií. Přesvědčit se o tom můžete přímo na stránkách cz.grundfos.com.

Skvělým modelem jsou čerpadla Grundfos SEG

Čerpadla Grundfos SEG bychom mohli označit za vlajkovou loď v oblasti nabídky čerpadel Grundfos. Jedná se o kalové čerpadlo, které je ideální k využití pro rodinné domy, obce i města. Je navržené pro čerpání nečištěných kalových vod a je proto vybaveno i řezači nečistot.  Čerpadla Grundfos SEG jsou navržena tak, aby jejich spotřeba byla minimální při zajištění maximální účinnosti.