V bytě by jejich instalace byla přinejmenším komplikovaná, ovšem na rodinném domě je můžete využívat v letních i zimních měsících a pokaždé s velice dobrými výsledky. Nahlédněte do dnešního článu!

venkovní rolety
Zdroj: almma.cz

Řeč je o venkovních roletách na okna. Možná si řeknete, proč byste měli utrácet za pořízení a montáž venkovním rolet, když okna stíníte zevnitř a to, řekněme si to narovinu, levněji. Venkovní rolety ovšem mohou kromě výrazně efektivnějšího stínění proti slunečním paprskům v létě, nabídnout také další přednosti, které vám interiérové stínění prostě nenabídne.

U venkovních rolet se dají rozlišovat různé typy, od předokenních rolet, bezpečnostních rolet, panoramatických rolet až po rolety s vestavnými sítěmi proti hmyzu. Poslední jmenované naprosto logicky nabízejí bonus v podobě ochrany proti nechtěným bzučícím návštěvníkům. Sítí proti hmyzu a roletami lze nezávisle na sobě pohybovat.

venkovní rolety
Zdroj: almma.cz

Výhody venkovních rolet

Venkovní rolety bývají vyrobeny z kvalitních kovových materiálů a v případě, že jsou zataženy poskytují naprosto dokonalé zatemnění, což je hlavně v létě, kdy slunce nepříjemně paří do domu, vítanou změnou. Horko tak neproniká dovnitř. Současně ale umožňují vzhledem ke své poloze před oknem i intenzivní větrání, takže v domě vzniká příjemné klima, i když venku panují tropické teploty.

To ovšem zdaleka není vše. I jiné venkovní rolety, než jsou bezpečnostní, mají jistý ochranný účinek, protože tvoří bariéru, přes níž mají zloději mnohem větší problém se dostat, než do nechráněného okna. Jestli ale bydlíte například u rušné silnice, oceníte možná i fakt, že venkovní rolet do jisté míry tlumí vnější zvuky, které se tak do domu nedostanou v takové míře. V zimních měsících byste rovněž neměli venkovní rolety zapomínat zatahovat, protože vám mohou pomoci ušetřit za vytápění. Fungují totiž jako dodatečná izolace, která nepropouští teplo ven, ale drží ho uvnitř. U různých typů předokenních rolet můžete vybírat z různých variant instalace, ale esteticky atraktivní jsou rolety montované do vestavěných schránek. Díky tomu tvoří rolety jednu linii se stěnou domu a pouzdro je také lépe chráněné.