Vyznat se v dnešním množství dodavatelů zemního plynu není vůbec snadné, a proto většina z nás ani přesně neví, zda je náš současný dodavatel ekonomicky nejvýhodnější nebo by bylo lépe přejít k dodavateli jinému. Jak se v cenách plynu správně orientovat, příp. jak přejít k levnějšímu dodavateli, vám prozradí náš dnešní článek.

plynová kamna
Zdroj: wikimedia.org, ušetřete za plyn

Snem každého z nás je ročně ušetřit třeba i několik tisíc korun. Existuje několik možností, jak toho dosáhnout, a jednou z nich nepochybně je správná volba dodavatele plynu, jelikož ta nám může přinést opravdu značnou úsporu.

Cena plynu závisí na mnoha okolnostech

Regulovaná část, neregulovaná část a daně spolu tvoří celkovou cenu plynu. Část regulovanou pevně stanovuje stát a dodavatelé ji nemohou nikterak měnit. Zatímco část neregulovanou si určují jednotliví dodavatelé podle svých pravidel a je jen na nás, zda s nimi tuto hru budeme dále hrát a necháme se připravovat o své peníze, nebo se budeme správně informovat o možnosti výhodnější dodávky plynu.

Jedním z nejoblíbenějších dodavatelů plynu o nás je společnost RWE, díky které je rwe plyn dodáván do obrovského množství českých domácností. Ty mohou svůj zákaznický účet spravovat i přes internet, což je v dnešní době pochopitelně velmi populární. Tím výčet předností RWE nekončí. Samozřejmostí je jistota spolehlivých dodávek a profesionální přístup. Uvažujete-li o přechodu k jinému dodavateli, nezapomeňte se informovat o společnosti RWE, která vám zajistí rwe plyn za velmi výhodnou cenu.

Jak přejít k jinému dodavateli?

Jste již rozhodnutí, že chcete vyměnit svého dodavatele za jiného? Stačí vyplnit stručný formulář a zažádat si tak o změnu, během které vám bude stále dodáván plyn jako doposud. Změna není ve většině případů zpoplatněna a celkový přechod z jednoho dodavatele na druhého může trvat zhruba 3 měsíce, což je standardní výpovědní lhůta. To je však jen zanedbatelná cena za to, kolik korun takovou změnou můžete ušetřit.