Život v Praze je jedním z fenoménů moderního bydlení. Větší města totiž přináší mnohem více možností v kariérním uplatnění a také zde najdete pohromadě všechny potřebné i nepotřebné služby. Praha je přitom ze všech velkých měst nejvíce rozvětvená a není proto divu, že se sem každoročně stěhuje spousta rodin i mladých lidí.

nové domy
Zdroj, foto: finep.cz, domy Praha – Štěrboholy

Rodiny zde hledají pohodlí, které jim maximální dostupnost ke všem službám přináší. Existuje navíc velká pravděpodobnost, že zde najdou práci všichni členové rodiny, tudíž se vyhnou případnému dojíždění, které je časově i finančně náročné.

Mladí lidé hledají v hlavním městě příležitost. Může to být příležitost pracovní i vztahová, ale není výjimkou ani to, že se sem stěhují z uměleckých ambicí. Praha je totiž známá svými možnostmi uplatnění u filmu a v divadlech.

Neslevujte při hledání bydlení ze svých nároků

Pokud se rozhodnete pro přestěhování do Prahy, může pro vás být jediným problémem snad jen hledání vhodného bydlení. Některé domy v Praze se totiž nacházejí zbytečně daleko od metra či zastávky tramvaje, jiné jsou zase nesmyslně předražené a další jsou ve stavu, kdy je nelze obývat. Na tyto i další faktory si musíte dávat při výběru nemovitostí pozor.

Představte si například situaci, kdy si vyhlédnete na první pohled krásný dům v Praze a až po jeho zaplacení zjistíte, že má technické nedostatky, či je na něm uvalen dluh nebo se bývalí majitelé odmítají odstěhovat. Pak se život v Praze může proměnit v noční můru. Podobným problémům se můžete vyhnout jedině tehdy, pokud vás uchvátily nové byty v Praze a jejím okolí.

krásný nový dům
Zdroj: finep.cz

Moderní byty v Praze mají vždy výhodnou lokalitu

Z nových objektů určených k bydlení si snad ani nelze nevybrat. Při stavbě nových domů a bytů se nezapomnělo na prostor, funkčnost bydlení ani vhodnou lokalitu, která zahrnuje klidné části Prahy dostatečně blízko občanské vybavenosti a dopravním spojům. Takové kombinace utváří z bydlení v Praze snový ráj, ale přesto si musíte dávat pozor na podmínky, které doprovází prodej bytů Praha a také na výhodné financování, pokud nemáte dostatek peněz na koupi nového bytu.

Pokud se vám podaří vybrat si správně, měli byste mít možnost příjemného bydlení v dostatečně prostorném bytě za odpovídající cenu. Řada nových domů a bytů v Praze připojuje k obytným částem také vlastní parkovací místo, což je v Praze výhoda k nezaplacení. Blízký park, hřiště či jiné sportovní vyžití by také mělo být samozřejmostí. K dopravnímu spoji byste to neměli mít dál než několik minut pěší chůze.

krásný nový dům
Zdroj: finep.cz, Malý Háj

Neodmítejte pomoc při hledání nového bydlení

Výběr nového bydlení ovšem spočívá také na vašich osobních požadavcích. Mnoho nových obyvatel Prahy tvrdí, že vybírali bydlení intuitivně. I to může být cestou k získání ideálního domova. Mnohem větší jistotu ovšem nabízejí databáze, které vám v hledání bydlení podle vašich zadaných požadavků pomohou mnohem rychleji.

krásný nový dům
Zdroj: finep.cz