Co se týče závěsů na okno, bývá černá barva často opomíjena. Důvod je zřejmý. Lidé se bojí, že černá barva bude působit moc temně a do místnosti nevpustí dostatek světla. Takové obavy jsou ale zbytečné. Černá barva je známá svou elegancí, kterou díky závěsům můžete snadno dostat i do svého interiéru.

závěsy
Zdroj: architectureartdesigns.com, černé závěsy

Černá není jen smuteční

S černou barvou si mnoho z nás spojuje smutek. Mnohem lépe by však bylo, kdyby nám vždy naopak připomněla, jak elegantní umí být, protože právě v tom spočívá její kouzlo. Budou-li vaše závěsy v černé barvě, neuvěřitelně vyniknout. V záplavě jiných barevných odstínů vašeho interiéru bude černá přímo zářit svou jednoduchostí a ležérností. Nebojte se ji použít ve svém domě. Právě proto, že ji lidé málo používají na svá okna, se černá stala skutečně jedinečnou a originální.

černé závěsy

Skvělou společnicí bude bílá barva

Pokud zvolíte černé závěsy, nemusíte hned celý design stylizovat do této barvy. Ba naopak by tak místnost působila příliš potemněle a to nechceme. Naopak pomůžeme černé barvě vyniknout bílými prvky. Vypadají velmi elegantně a společně se skvěle doplňují. Přijde-li vám tato kombinace příliš sterilní, klidně si vyberte jinou, pestřejší barvu. Černou můžete zkombinovat s jakýmkoliv barevným odstínem. Bílá barva však bude po jejím boku vypadat rozhodně nejlépe. Doplnit ji můžete různými odstíny šedé.

závěsy

závěsy

černé závěsy

závěsy

závěsy

závěsy

závěsy
Zdroj: architectureartdesigns.com