Moderní interiér bývá často plný různých motivů. Ať už se jedná o proužky, puntíky nebo květinové vzory, často bývají opomíjeny jiné atraktivní vzory, které však mohou vypadat velmi zajímavě. Patří mezi ně například mraky. Jakými způsoby je můžete zakomponovat do svého interiéru vám prozradí dnešní příspěvek.

mraky
Zdroj: decoist.com

Jak dostat mraky do interiéru

Iluzi oblohy patrně nejlépe vytvoříme na stropě a stěnách, kterým můžeme motiv mraků dopřát hned několika způsoby. Asi nejjednodušším z nich jsou tapety. Stačí si vybrat konkrétní typ a během několika okamžiků se stěny vašeho pokoje promění v oblohu plnou mračen. Dalším způsobem je tradiční nástěnná malba, která může vypadat přirozeněji. Nejvěrohodněji na vaší stěně bude ale vypadat fototapeta, která věrně okopíruje vzhled oblohy a mraků.

mraky

Mrak, kam se podíváš

Pokud plánujete jen menší změnu interiéru a nechcete se rovnou pouštět do úpravy stěn, stačí vám zakoupení několika menších doplňků, pomocí kterých dostane mraky do svého interiéru snadno a rychle. Co třeba polštář nebo třeba i celé povlečení s motivy mraků? Skvěle bude vypadat i několik jednoduše vystřižených mráčků, zavěšených na provázku. Vznikne vám tak neobvyklá dekorace, která oživí nejen dětský pokoj. Vytvořit ji můžete z pevné látky nebo kartonu. Obojí můžete pořídit v mnoha barevných odstínech a pohrát si tak i s barvou jednotlivých mráčků.

mraky

mraky

mraky

mraky

mraky

mraky

mraky
Zdroj: decoist.com