Značnou část dne trávíme v obývacím pokoji, a proto by naší snahou mělo být také to, abychom se v tomto prostředí cítili dobře. Dosáhnout toho ale můžete jedině tím, že bude náš obývací pokoj útulný a hned po příchodu na nás bude vyzařovat příjemná atmosféra. Zařiďte si v tomto duchu i vy svůj obývací pokoj.

obývací pokoj
Zdroj: home-designing.com

Jděte na to od podlahy

Ano, podlaha je základem celého pokoje, a proto taky bude tím prvním, co budeme při zařizování obývacího pokoje řešit. Do těchto místností jsou vhodné plovoucí podlahy, na které dle potřeby můžeme pořídit menší koberec – například pod konferenční stůl a podobně. Jakmile budeme mít dokončenou podlahu (včetně okrajových lišt podél celé místnosti), můžeme začít plánovat rozložení nábytku. Zatímco podlaha by měla být spíše tmavší, u nábytku máte mnohem větší možnost výběru barevného odstínu. Pak už jen záleží na tom, jakou barvu mají vaše stěny, protože podle toho budete následně vybírat nábytek.

obývací pokoj

Dokonalá harmonie

Abyste se v obývacím pokoji cítili příjemně, musíte si v něm vytvořit svá zákoutí, do kterých se můžete kdykoliv uchýlit. Pokud rádi čtete, přijde vám jistě vhod pohodlné světlo, menší stolek a kvalitní stojací lampa někde v koutu obývacího pokoje. Chybět by neměla ani pohodlná pohovka naproti obrazovce vaší televizi, případně sedací vaky, které jsou v současné době velmi populární.

obývací pokoj

obývací pokoj

obývací pokoj

obývací pokoj

obývací pokoj

obývací pokoj

obývací pokoj
Zdroj: home-designing.com