O stylu ombré jste jistě už slyšeli a pokud ne, máte nejvyšší čas se o něm dozvědět víc. V podstatě jde o splývání několika odstínů barvy pomocí šikovně zpracovaného přechodu. Zní to složitě? Možná, avšak realizace je jednoduchá. Inspirujte se naším článkem a vybavte svůj interiér moderním ombré stylem.

ombré
Zdroj: architectureartdesigns.com

Vstupte do světa ombré stylu

Výraz ombré pochází z francouzštiny a znamená doslova odstínění. Jde vlastně o hru barev, ve které se využívá pozvolného přechodu mezi jednotlivými odstíny. Tento styl je oblíbený zejména v kadeřnictví, kde patří k nejmodernějším trendům dnešní doby. Pronikl však i do interiérového designu, což je skvělá zpráva zejména pro ty, co chtějí do svého interiéru něco moderního a neokoukaného. Pohrajte si s barvami a přesvědčte se na vlastní oči, jak snadné to je pořídit si ombré.

ombré

Kde nový styl použít

Aby přechod mezi jednotlivými barvami dobře vynikl, je lepší využít pro aplikace ombré stylu větší plochy. Dobře tak bude vypadat stěna nebo závěs na okno, u kterých máme dostatek prostoru na promíchání barev. Postupně ombré proniká i na nábytek. Skříň s přechodem barev, pohovka nebo prádelník budou opravdu výrazné a buďte si jisti, že zaujmou. Pokud vás trápí nevýrazný interiér, vyzkoušejte do něj přizvat na pomoc ombré styl, který už vám ukáže, jak snadno lze dodat místnosti skvělý vzhled.

ombré

ombré

ombré

ombré

ombré

ombré

ombré

ombré
Zdroj: architectureartdesigns.com