Design podlahy v koupelně nepatří zrovna k tématům, která se zmiňují při výstavbě domu. Není tak vlastně ani překvapující, že se v koupelnách většinou setkáváme s nudnou, všedně vyhlížející podlahou. Naučili jsme se ji nijak zásadně neřešit a zaměřit se spíš na ostatní části koupelny, avšak právě podlaha a její podoba jsou tím, co může úplně pozměnit stávající design a tím i celkové vnímání místnosti. Inspirujte se i vy několika nápady pro atraktivní koupelnovou podlahu.

koupelna
Zdroj: uktv.co.uk

Netradiční dlažba je to pravé

Upusťte se od zaběhnuté tradice pokládat v koupelně dlažbu čtvercového tvaru. Buďte kreativní a vyhrajte si s tvary i barevnými kombinacemi. Dostupná provedení dlažby si přímo říkají o netradiční a zajímavé využití. Bojíte-li se experimentů a raději chcete zůstat u čtverců, vyzkoušejte alespoň nějakou méně obvyklou barvu. Místo šedé zvolte například barvu tyrkysovou nebo si rovnou pořiďte dlaždice s nějakým konkrétním vzorem.

koupelna

Jeden odstín pro celou koupelnu

Je-li vaším cílem získat skutečně perfektní soulad barev i ve vaší koupelně, použijte na podlahu i obložení stěn dlažbu ve stejném barevném odstínu. Lépe tak v koupelně vyniknou ostatní doplňky a vybavení, které byste naopak měli zvolit v barvě zcela odlišné, nejlépe nějaké neutrální. Bílou nebo naopak černou barvou nemůžete v tomto případě absolutně nic zkazit.

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna
Zdroj: uktv.co.uk