Rozhodli jste se pořídit novou podlahu, ale nejste si tak úplně jisti, do čeho se to vlastně pouštíte a budou řemeslníci s vaší podlahou vlastně dělat? Pak věnujte pozornost našemu článku, ve kterém si popíšeme pokládku plovoucí podlahy krok za krokem.

podlaha
Zdroj: armstrong.com

Podlaha musí být rovná

Pokud jste až doposud na podlaze v místnosti měli koberec, lze očekávat, že se pod ním bude skrývat ne až tak úplně zarovnaný povrch. To však ale není při pořizování plovoucí podlahy žádnou překážkou. Nerovnost povrchu vám zajistí takzvané štěrkování, během kterého se na podlahu nanese vyrovnávací vrstva a ta se následně nechá několik hodin zaschnout. Pokud je v místnosti vlhko, urychlíte schnutí povrchu odvlhčovačem, kterým disponuje většina podlahářských firem. Pak už nic nebrání samotné pokládce.

podlaha

Jdeme na věc

Ještě než dojte k položení jednotlivých kusů plovoucí podlahy, je třeba na vyštěrkovaný povrch umístit několik izolačních vrstev. Na ty už se pak jen položí plovoucí podlaha. Výhodou v takovém případě je, že se jednotlivé kusy ke spodnímu povrchu nijak nelepí. Budete-li tedy chtít po nějakém čase podlahu přemístit do jiné místnosti, bude to velmi jednoduché. K plovoucím podlahám bývají většinou dodávány i přechodové prahy. Chcete-li si však i nadále ponechat svůj stávající práh, firma vám do něj vybrousí prostor pro zasunutí koncového dílu plovoucí podlahy.

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha
Zdroj: armstrong.com