Ceny za elektrickou energii či plyn se každým rokem zvyšují a otázka vytápění se tedy stává stále ožehavější. Existuje ovšem způsob, jak v tomto případě výrazně ušetřit. Musíte ovšem na druhou stranu počítat s náročnější obsluhou.


Zdroj, foto: namir.cz

Krbová kamna dokáží ušetřit až polovinu běžných nákladů za teplo. Návratnost investice pořizovací ceny je tedy velmi rychlá. Zpravidla se vám peníze vrátí do roka, což už je slovo do pranice. Druhý rok totiž topíte za poloviční výdaje.

Krbová kamna mají spoustu výhod

Krbová kamna jsou také elegantním způsobem, jak si byt či dům vybavit topením na tuhá paliva. Díky proskleným dvířkům můžete navíc pozorovat plápolající oheň, což je nejen uklidňující, ale také romantické. Po všech směrech jsou proto krbová kamna výhodná. Abyste byli opravdu spokojení, musíte si ovšem pečlivě vybrat správný typ kamen, která budou odpovídat vašim skutečným potřebám.

Myslete na správný výběr

Základním faktorem pro výběr správných kamen je jejich výkon. Krbová kamna totiž mohou být hlavním zdrojem tepla, ale i doplňkovým vytápěním. Je tedy na vás, jak se rozhodnete. Chybnou volbou naprosto zrušíte veškerý pozitivní účinek krbových kamen. Místnost bude přetopená, nebo naopak nedostatečně vyhřátá.

Krbová kamna mají dokonalý design

Díky ekonomické úspoře a šetrnosti k životnímu prostředí se krbová kamna stávají populárním bytovým doplňkem do rodinných domů, starších bytovek i moderních novostaveb. Elegantní design přitom celkový dojem nijak nepokazí. Vybrat si můžete dokonce z několika stylů obložení i tvarů. Moderní krbová kamna jsou šperkem moderních domácností.