Domov dělá domovem pouze kvalitní vybavení, které zvýší komfort a přinese jeho obyvatelům užitek. Podlaha je přitom často podceňovaná a při jejím výběru lidé dbají více na cenu, než na výslednou odolnost a další vlastnosti.

dřevěné parkety
Zdroj, foto: flickr.com

Kvalitní dřevěná podlaha ale vydrží mnohem déle a nikdy se při ní nemusíte potýkat s tolika problémy jako v případě laminátu nebo levných náhražek dřevěných podlah.

Jaké mají dřevěné parkety cenové přednosti?

Podlahu si jistě nepořizujete do domácnosti každý rok a je proto důležité, vybrat si skutečně kvalitní dřevěné parkety, které budou již od samého počátku splňovat vaše potřeby na zvukovou i tepelnou izolaci. Po několika týdnech a měsících již dokážete ocenit přednosti kvalitní dřevěné podlahy, jelikož její povrchová úprava odolává poškození a také je mnohem spolehlivější.

Další vítanou předností dřevěné podlahy je její originalita. Pokud si pečlivě prohlédnete jednotlivé kousky podlahy, nikdy nenarazíte na dva stejné kusy, jelikož v provedení přírodní dřevěné podlahy není žádná podobnost možná S pomocí dřevěné podlahy, můžete také zútulnit svoji domácnost a příjemně ji zateplit. Dřevěná podlaha také není tak hlučná jako laminát.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Dřevěné parkety tak snadno neopotřebujete

Struktura moderní dřevěné podlahy parquet masif je také velmi specifická. Čím déle budete dřevěnou podlahu mít, tím víc se zocelí a bude stále krásnější a odolnější. Tyto dvě vlastnosti ovlivňuje také speciální povrchová úprava, díky které předejdete zbytečným poškozením. Renovace dřevěné podlahy je také mnohem jednodušší než u jiných materiálů. Ve většině případů není nutná ani demontáž.

dřevěná podlaha
Zdroj: flickr.com, článek napsaný pro: www.efloor.fr