Většina lidí platí za elektřinu zbytečně moc peněz. Proč tomu tak je? Zpravidla si vybírají nejdominantnějšího dodavatele v kraji a dál už nepátrají po levnějším. Patříte mezi ně? A víte, jak změní rok 2017 ceny plynu a elektřiny?


ilustrační foto: pixabay.com – Pexels

Ceny za plyn mírně vzrostou

Nečekejte, že se letos vaše výdaje za energie znatelně sníží. Ceny oznámila už většina dodavatelů elektřiny. U plynu očekávejte dokonce menší zdražení. Může za to fakt, že lidé během zimního období méně topí a z toho důvodu nevyberou společnosti tolik peněz. Ty jsou ale nezbytné pro každoroční údržbu distribuční sítě. V případě zemního plynu přijde zdražení o 2,67 %. Správným výběrem vhodného dodavatele plynu a energií opravdu ušetříte nemalou částku.

Plaťte méně než dosud

Většina Čechů není příliš spokojená s tím, kolik platí za elektřinu a plyn, přesto to nechtějí změnit. Hlavním důvodem bývá strach z toho, že nevědí, ke komu by přešli, nechtějí vyplňovat hromadu papírů a řešit administrativu kvůli přestupu. Je to i váš případ? Tak složité to být opravdu nemusí. Odmítáním změny se připravujete až o několik tisíc korun ročně. A to je velká škoda. Dominantní dodavatelé dávají svým zákazníkům nastavenou cenu, přitom můžete platit méně u jiného dodavatele, který se snaží v kraji získat nové zákazníky. Změnou ročně ušetříte na energiích kolem 3 000 Kč a na plynu cca 3 500 Kč. Konečná uspořená částka záleží na vaší spotřebě.

Jděte za lepším

Přestup k novému dodavateli je snazší, než si myslíte. Nemusíte vyměňovat žádná zařízení u vás doma, nikam osobně chodit, ani trávit spoustu času papírováním. Zjistěte ceny energií a plynu ihned a z pohodlí svého domova. Využijte online kalkulačku a podívejte se, kolik ušetříte ve srovnání s nastavenými cenami dominantního dodavatele elektřiny a plynu ve vašem kraji. Můžete dosáhnout na zajímavé bonusy, vstřícnější klientský servis a nadstandardní služby.