V těchto prosluněných dnech by bylo škoda nevychutnat si oběd venku na terase, místo zarputilého sezení u jídelního stolu doma v chladné místnosti. Nebojte se ale, že byste venku přišli o komfort, které vám prostředí domácí jídelny nabízí. Stačí kvalitní a šikovně umístěné posezení a uvidíte, že už se vám z terasy ani nebude chtít domů.

jídelna
Zdroj: home-designing.com

Jídelní stůl venku

Jedním z nejčastějších důvodů, kvůli kterým si lidé nepořídí venkovní sezení, je obava o materiál, ze kterého jsou jídelní stůl a židle vyhotoveny. Ne každý totiž dokáže dlouhodobě odolávat venkovnímu počasí. Tyto starosti jsou však zbytečné, jelikož na trh je k dostání spousta vysoce odolných materiálů, které jsou pro venkovní prostory přímo určené. Jejich nabídka je velmi široká, takže si z ní jistě vyberete podle svých představ.

jídelna

Pozor, kam posezení umístíte

Velmi významnou roli při vytváření venkovní jídelny hraje pochopitelně také místo uložení. Myslet byste měli především na slunce, které může být někdy velmi nepříjemným společníkem. Jídelní stůl se tak snažte situovat tak, aby byl spíše ve stínu, případně využijte možnosti nad něj umístit slunečník nebo nyní velmi populární výsuvné rolety, který zabráním slunečním paprskům v proniknutí na váš stůl. Pozor si dejte ale také na směr větru. Chránit svou venkovní jídelnu můžete i přístřeškem, díky kterému můžete obědvat venku i za nepříznivého počasí.

jídelna

jídelna

jídelna

jídelna

jídelna

jídelna

jídelna

jídelna

jídelna

jídelna

jídelna
Zdroj: home-designing.com