Dětský pokojík je místem, kde bude dítě většinou již od útlého věku. Má být místem, kde se cítí spokojeně a bezpečně.

zařízení dětského pokoje
Foto: apartmentsilike.wordpress.com

Možností jak zařídit dětský pokojík je samozřejmě nepřeberné množství podle velikosti, orientace a dispozičního řešení. Zejména u dětského pokojíku však musíme myslet na čas – jeho podoba a dispozice se bude s věkem dítěte měnit. Proto je dobré zařizovat dětský pokojík s výhledem do budoucnosti.

Zařizování

Pokud se pustíme do zařízení dětského pokojíku, většinou uvažujeme pouze nad aktuální situací. Zcela jiné řešení vymyslíme pro batole, jiné pro školáka ve druhé třídě a jinak bude vypadat pokojík studenta na střední školy. Na to je dobré myslet již při návrhu. Samozřejmě, nábytek se dá kdykoli přemístit. Ale například při zařízení pokojíku pro batole můžeme například vymalovat každou stěnou jinou, pestrou barvou. To student na střední škole patrně neocení. Je sice pravda, že je to spoustu času, ale při návrhu řešení pokojíku je dobré aspoň základní věci promyslet předem.

zařízení dětského pokoje
Foto: apartmentsilike.wordpress.com

Umístění pokojíku

Zejména mysleme na jeho umístění. Dle dispozičního řešení bytu či domu se snažme například situovat jej blízko ke koupelně, obýváku či kuchyni. Naopak starší děti budou chtít větší klid a soukromí. Dispozice a umístění dětského pokojíku je to první, na co bychom měli myslet s ohledem na budoucnost.
Počítejme tak s tím, že v průběhu let se jeho podoba několikrát změní. Jak barevně, tak dispozičně. Vše se sice dá upravit, ale umístění dětského pokojíku rozmysleme dobře. Dítě v něm musí být spokojené, šťastné a vědět, že to je jeho „království“. Mysleme také na dveře, s postupem času se budou měnit nároky na soukromí, i to se může změnit a například postavit příčku či změnit zcela dispozici.

zařízení dětského pokoje
Foto: apartmentsilike.wordpress.com

zařízení dětského pokoje
Foto: mespy.com

zařízení dětského pokoje
Foto: blog.protectpainters.com

zařízení dětského pokoje
Foto: asucssi.com