Ano, čtete správně – i okna je třeba řádně připravit na zimu. Jak? Jedním z možných způsobů je zateplení oken, díky kterému zabráníte většímu úniku tepla z vašeho domu. Nejvíce jej totiž uniká právě okny.

okna
Ilustrační foto: thenest.com

Díky zateplení oken výrazně ušetříte

Pokud si kladete otázku, zda se vám investice do zateplení oken vyplatí, buďte si jisti, že ano. Proces zateplení navíc není nijak složitý. Vše probíhá tak, že se původní okenní sklo nahradí izolačním dvojsklem. To vám nejen výrazně sníží náklady na vytápění, ale také propustí do vašeho domu méně hluku, než tomu bylo doposud. V neposlední řadě vám zateplení oken přijde vhod i v létě, kdy naopak zamezí nadměrnému ohřívání místností.

rosení okna - vysoušení
Zdroj: screen videa z Youtube.com

Bojujete s orosenými skly? Ne vždy je třeba výměna za nové

V zimě se mnoho z nás potýká s další nepříjemností, kterou je rosení oken. To může ohrozit nejen okenní rám, ale i naše zdraví, takže i v tomto ohledu bychom měli oknům věnovat patřičnou péči. Pokud se vám často rosí okna, patrně vás jako první napadla jejich výměna. Ta však není vždy nutná. Ve většině případů rosení oken stačí vyměnit původní skla za izolační dvojskla, která mezi sebou mají folii proti rosení. Nová skla zabrání průniku chladu oknem dovnitř a vy se tak již nemusíte obávat případného dalšího rosení. Výměna skla není nikterak náročná a investice do ní se vám jistě vyplatí.

rosení okna - řešení
Zdroj: therockglass.com