Většina rodinných domů při plánování nebo realizaci terasy spoléhá zejména na využití zámkové nebo jiné betonové dlažby, jako podlahového materiálu. Oblíbené jsou také dlažby z přírodního kamene a jako klasický materiál je využíváno dřevo. Každý z těchto materiálů a druhů podlahových krytin má své pro i proti. Stále více se ale začínají prosazovat moderní materiály, jako například plastová prkna.

terasa z plastových parket
ilustrační foto: woodparket.cz – Terasa Silva Palisandr

Plastová prkna v imitaci dřeva

Dřevěný materiál se na terasy využívá zejména pro svůj vzhled. Vzhled dřevěného vzoru působí dominantně a přesto příjemně. Dřevo je ale náročné na údržbu, rychleji se kazí a není dostatečně odolné. Zámková dlažba zase rychle prorůstá, rychle se zašpiní a nejde čistit. Stále oblíbenějším materiálem je tedy plast. A zejména pak plastová prkna v imitaci dřeva. Přesně takové jsou třeba WPC desky.

terasa z plastových parket
ilustrační foto: woodparket.cz – REALIZACE WPC TERASY STYLE TEAK

WPC desky – to nejlepší ze dřeva i plastu

Při vývoji WPC desek firmou WOODparket byl kladen hlavní důraz na propojení nejlepších vlastností obou materiálů. Z oblasti přírodního dřeva pak především jeho struktura a přirozený půvab. Přestože WPC desky jsou druhem dřevo-plastových desek, na první pohled není poznat rozdíl od přírodního dřeva. Elegantní vzhled je tedy zajištěn. Oproti dřevěným prknům ale u tohoto materiálu nehrozí zaražení třísky do nohou, protože materiál se neštěpí. Je možné na deskách chodit bosou nohou bez rizika úrazu a materiál je příjemný na dotek.

terasa z plastových parket
ilustrační foto: woodparket.cz – WPC TERASA PREMIUM NATUR PLUS

Souhrn hlavních předností materiálu

Předností, kterými disponuje umělé dřevo na terasu, je opravdu mnoho. Představíme si alespoň základní. WPC desky jsou vyrobeny z materiálu, který je absolutně bezúdržbový a neztrácí své kvality po dobu 25 let. Nehrozí ani nákaza hmyzem nebo dřevokaznými houbami. Disponují certifikátem protiskluznosti a dají se tedy využít i u bazénů nebo v trvale vlhkých prostorách. Materiál je výhradně české výroby a je ze 100% recyklovatelný. Je ale zapotřebí správně vybírat. Na trhu je možné najít i levnější provedení takových desek z Číny. Rozdíly v kvalitě desek z Číny a dřevoplastu Woodparket jsou opravdu velké.

Seznamte se s materiálem a variantami provedení osobně

Společnost nabízí možnost k vidění terasy ve venkovních prostorách v Praze Štěrboholích na 250m2, kde jsou vystavené povětrnostním podmínkám. WOODparket zároveň nabízí kompletní realizaci teras včetně přípravy podloží na klíč, kdy stačí při konzultaci zadat potřebné informace a zbytek udělají za vás.