Pokud aktuálně zvažujete nákup plastových oken či vchodových dveří a hledáte potřebné informace, na tomto místě je naleznete. Povíme si však něco málo také o dalších materiálech.

okna
Zdroj: oknoplastik.cz

Plastová okna – výhody a nevýhody

Nechceme v žádném případě tvrdit, že se u plastových oken nedají nalézt žádné nevýhody. Mají totiž např. kratší životnost, a to zhruba 50 let, stejně jako představují větší ekologickou zátěž. Na druhou stranu jsou poměrně levná, snadno udržovatelná, odolná proti větru a hlavně přináší záruku výtečných tepelně-izolačních vlastností. K tomu je nutné „připočíst“, že si lze pořídit plastová okna v mnoha variantách, což je samozřejmě jenom dobře. Jaké parametry by tedy měla splňovat?

  • Okna z plastu si pořiďte minimálně z kvalitního pěti až sedmi komorového profilu.
  • Standardem jsou dvojskla (Ug = 1,0 či 1,1) či trojskla (Ug = 0,45 až 0,7).
  • Záleží i na počtu těsnění, stavební hloubce profilu i na kování.

Vchodové dveře z plastu

V této oblasti je pochopitelně nutné zvolit bezpečné vchodové dveře. Jak toho dosáhnout? Důležitá je kvalita materiálu, masivní vyztužení profilů i rohových svarů a v neposlední řadě spolehlivé uzavírací mechanismy. Nelze ovšem opomenout ani jejich vzhled, neboť s vchodovými dveřmi přijdete při návratu domů do kontaktu jako s prvními, což platí i pro návštěvy.

Hliníková a dřevěná okna

Na závěr dejme prostor i výrobkům z dalších materiálů. Rozhodně se nedá říci, že by hliníková či dřevěná okna za svými plastovými protějšky nějak výrazně zaostávala. Proto Vám nabízíme služby internetového obchodu Oknoplastik.cz, kde naleznete nejen pestrý sortiment kvalitních oken a vchodových dveří z rozličných materiálů za dobré ceny, ale také možnost odborného poradenství. Pokud si tedy nejste stále jisti, do jaké varianty investovat, obraťte se na nás.