Pod pojmem domov se nejspíš většině z nás vybaví klid a příjemná atmosféra. Ne vždy však tomu tak je. K získání oázy klidu ve vašem bytě vám může pomoci fontána s tekoucí vodou a esteticky dokonalé rozložení rostlin, které spolu vytváří opravdu kouzelné a uklidňující prostředí.


Zdroj: umelekvetiny-shop.cz

Fontány jako moderní doplněk i praktický zvlhčovač

Pro získání příjemné atmosféry jsou vhodné bytové fontány. Vyrábějí se z různých materiálů a oblíbené jsou zejména fontány doplněné přírodním materiálem, jako je kámen, dřevo a drobné rostliny. Do interiéru si můžete pořídit i ty s LED osvětlením, příp. integrovaným čerpadlem. Jejich funkcí však není jen dotváření vzhledu interiéru, ale také zvlhčování vzduchu. Fontánky mohou své místo najít i na vaší terase či v zahradě, kde budou působit ještě přirozeněji.

Nepostradatelné rostliny

V žádném bytě by neměla chybět zeleň, s jejímž rozložením si také můžete vyhrát. Správně umístit jednotlivé rostliny tak, aby skvěle dokreslovali celkový vzhled interiéru, není snadné, avšak se správnou volbou květináče máte půlku práce již za sebou. Jakákoliv rostlina bude v hezkém květináči vypadat dobře, až už ji umístníte na skříň nebo na poličku. Proto je výběr správného květináče tak důležitý. Vždy se snažte mít všechny květináče a truhlíky v místnosti sladěné do jednoho stylu. Odměnou vám bude příjemné prostředí, které takto získáte.