Jejich stavba je rychlá, životnost vysoká a vzhled je přímo balzámem pro duši. Tak takové jsou současné dřevostavby, nový trend mezi staviteli. Proto se dnes i my podíváme do skoro až kouzelného světa dřevostaveb.

domek
Zdroj: eng.montazneidrvenekuce.info

Proč kolem nás přibývá dřevostaveb

Hlavním důvodem je především přírodní vzhled, kterým každá dřevostavba na první pohled zaujme. Pro majitele takového sídla je však mnohem podstatnějším faktorem nízká energetická náročnost, kterou tyto stavby disponují. Skvěle totiž izolují teplo, které u běžných staveb z větší části pohltí stěny. Další nespornou výhodou dřevostaveb je jejich snadná přestavba. Rozhodne-li se majitel dům přestavět, má mnohem snazší práci, než jaká by jej čekala u domu zděného. Stejně snadná je i případná likvidace domu, která je šetrná k životnímu prostředí, jelikož většinu stavebního materiálu z moderní dřevostavby můžeme následně ekologicky recyklovat.

Jaké jsou ceny dřevostaveb

Abychom zde nevypisovali jen výhody dřevěných obydlí, je třeba uvést i jejich nevýhody. Tou největší nevýhodou je pořizovací cena. Ta se sice v zahraničí pohybuje mnohem níž než cena klasického zděného domu, avšak u nás je tomu přesně naopak. Rozhodujete-li se, zda se vám pořízení dřevostavby vyplatí, berte v úvahu i již zmíněnou nízkoenergetickou náročnost, která se vám v budoucnu jistě vyplatí a cenu dřevostavby tak poměrně snadno vyrovná.