Slunce, květy a svěží vůně konečně pozvolna vytlačují zimu, která letos vládla až moc dlouho. Jaro je konečně kolem nás, nebojte se jej tedy pustit i k sobě domů!

interiérové trendy jaro 2014
Zdroj: blog.benetton.com

Květy v interiéru

Je příjemné mít doma čerstvé květiny. Květiny ve váze nebo v květináči nejlépe svědčí o tom, že dům je prodchnut životem.
Rostliny evokující příchod jara nejčastěji kvetou bíle a žlutě a právě v těchto barvách byste měli nechat rozkvést i váš interiér. Zapomeňte tedy na omšelé červené růže, zkuste naopak sehnat žluté narcisy, macešky nebo třeba obyčejné pryskyřníky. Výborná je také prvosenka jarní, již všichni známe pod jménem petrklíč. Jednak je to ztělesněný symbol jara, jednak je to rostlinka odolná, schopná vydržet déletrvající sucho a přitom vypadá stále plná síly.

jarní květiny
Zdroj: blog.benetton.com

Tipy pro náročnější

Není na škodu pojmout dekoraci ve velkém a květiny mít v domácnosti v košíku nebo ve velké skleněné míse. Do takové nádoby nasázejte více drobnokvětých rostlinek, které mohou „sedět“ na drenážní vrstvě. Společně s květinami může vyrůstat i drobná tráva, kompozici dobře doplní dřevěné hobliny nebo mech. Pěkně vypadá také barevné ptačí peří.

květiny
Zdroj: messagenote.com

Pokud nemůžeme použít živé květy

Někdo takové variace doma vytvářet nemůže – co mají dělat například alergici? Vůni květin suplují aroma difuzéry. Někdy taky stačí jednoduše použít závěsy a ubrusy s jarními motivy. A kdo chce, aby jej doma jaro doslova obklopilo, ať použije květované tapety.

jarní dekorace
Zdroj: decoist.com

jarní tipy
Zdroj: craftyscrappyhappy.net