Je standardem bydlení, že každý hledá pro svůj dům vhodnou stínící techniku. Variant dnešní trh nabízí mnoho, ale jak vybrat vhodný druh stínění? V dnešním článku se Vám pokusíme ukázat vhodnou cestu jak vyřešit stínění interiéru i exteriéru.

screenove_rolety_byt_praha_01

V případě prosklených ploch jsou důležité dva směry. V prvním případě hledáme řešení, které nám pomůže snížit či stabilizovat teplotu v budově, ochrání nás před nárazovým větrem v případě větrání a zamezí pohledům kolemjdoucích a přesto nám umožní pohled ven. Vhodná stínící technika umí fungovat i jako účinná ochrana před hmyzem.

screenove_rolety_byt_praha_13

Vše zmíněné umí skvěle splnit screenové rolety s využitím moderních látek a způsobů instalace. Instalace je zde především do exteriéru pomocí hliníkových zapuštěných vodících lišt a boxu pro systém navíjení a pohonu, i když varianta do interiéru je také možná.  Hlavním trumfem screenových rolet je jejich látka, která patří mezi nejodolnější druhy, které současný trh nabízí.

Vyrábí se dvěma způsoby a záleží na vašich požadavcích a typu projektu, která látka je pro vás vhodnější:

a) látka je utkána ze skelných vláken. Každé vlákno je jednotlivě obaleno před upletením vrstvou z odolného PVC. Vzniká tak velmi odolná látka, která muže nabývat různých vzorů díky použití různobarevných vláken,

b) v druhém případě je upletena výsledná látka a poté je zalita PVC vrstvou.

Screenové rolety vyřeší stupeň ochrany v exteriéru.  Oproti tomu v interiéru kromě požadavků výše zmíněných je kladen větší důraz na design a vzhled stínící techniky, která v interiéru může být doplňkem či vedoucím bodem celého designu.

Pro tyto případy se skvěle hodí římské nebo látkové rolety. Oba systémy nabízí otevřené možnosti vašim snům a nápadům díky široké paletě barev, materiálů či možnosti naprosté individualizace potiskem látky vámi vybranou fotografií či oblíbeným vzorem.

rimske_rolety_rodinny_dum_moravany_u_brna_02

Vzhledově je rozdíl typem skládání (rolování). Látka římské rolety je rozdělena pomocí výztuží  na stejně velké horizontální pruhy. Na každý pás jsou přišita očka, ve kterých jsou provlečena vodící lanka. Lanka jsou vyvedena ven do jediného ovládacího lanka či je ovládání realizováno elektrickým motorem. Při vytažení se jednotlivé horizontální pruhy přes sebe skládají a tak vytváří elegantní bal. Způsobů skládání je mnoho a tak i výsledný vzhled může být různý, v závislosti na vašem vkusu.

Látkové rolety jsou realizovány z látky, která je více tužší (impregnovaná) což zaručuje rovnoměrné navíjení celé látky na hřídel.

Oba systémy mají látku na svém konci zatěžkanou závažím pro dokonalý vzhled látky. Důležité je také zmínit, že právě kombinace obou verzí rolet screnových rolet do exteriéru a látkových či římských do interiéru vám pomůže vytěžit maximum ze stínícící techniky a posune vaše bydlení na novou úroveň.

latkove_rolety_batuv_institut_zlin_07

Ovládání je pro všechny typy rolet možné ruční, ale komfortnější je využití pohonu elektrickým motorem s dálkovým ovládáním, či napojením na inteligentní řízení budovy. Právě využití inteligentních řídících systémů přináší ten pravý komfort pro vaše bydlení. Budete moci naprogramovat časy otevírání, či nechat otevírání a zavírání na světelných či větrných čidlech. Velice funkční a pohodlná je také možnost řízení přes váš smartphone či tablet.

Zaujala vás možnost zastínění pomocí rolet? Zkuste se podívat na stránky odborníka ve stínící technice diamond design, kde zjistíte potřebné informace od detailního popisu produktů až po kontakt na jeden z mnoha kamených showroomů po celé ČR, kde vás obslouží profesionální tým a vysvětlí vám vše potřebné na reálných vzorcích produktů.

logo s ochranou zonou