Možná patříte k těm, co si občas řeknou: Tohle bych ale určitě zvládl sám. Mluvíme o drobných domácích opravách, například. Zřejmě ano, když si pořídíte dům, v něm domácí dílnu a tu si budete pečlivě udržovat a zvelebovat.

Pak určitě zvládnete spoustu věcí sami a možná přijdete na to, že svou dílnu nevyužíváte jenom kvůli drobným domácím opravám. Třeba zjistíte, že si můžete leccos nejen sami opravit, ale taky si třeba občas něco vyrobit…

Ruční nářadí je v tomto případě základ. Než se do čehokoli pustíte, podívejte se, co máte doma. Předpokládá se základní ruční nářadí. Zkontrolujte šroubováky, pily, pilníky nebo třeba rašple. Taky třeba kleště, klíče a kladivo. Určitě to všechno využijete i při jakýchkoli opravách kolem bytu nebo domu. V základním vybavení je vhodná sada šroubováků, protože v ní máte všechny velikosti a nemusíte tak pokaždé tápat. Sady jsou ve speciálním balení, tedy vždy přehledně k dispozici. A nezapomeňte na spojovací materiál (hřebíky, šrouby, vruty, nýty, matice, hmoždinky…).

Mít doma základní ruční nářadí je vážně in. Domácí havárie vás pak z míry nevyvede. Jednoduché opravy totiž zvládnete sami, protože stačí mít patřičné nářadí. K dotažení šroubku stačí vhodný šroubovák, utáhnout povolený závit zvládnete s klíčem – ze sady šroubováků nebo klíčů snadno vyberete ten pravý.

Kontrolu vlastní profesionální dílny si řemeslníci řídí sami. Vaši vlastní domácí dílnu a její pravidelnou revizi, doplnění a zkvalitnění si musíte taky hlídat vy sami. A proto mějte přehled a reagujte.

Pokud máte jakékoli pochybnosti, jste nejistí a tápete, obraťte se na profesionály a nechte si poradit ve specializovaných obchodech.

Veškeré ruční nářadí se dá zakoupit na eshopu „Exteobchod.cz“, nebo přímo na adrese prodejny: Brno – Horní Heršpice, Železná 16a.