Ať se snažíte sebevíc, stejně s penězi na konci měsíce tak tak vyjdete. V nejbližších měsících či letech ale plánujete zásadní změnu bydlení, která se neobejde bez značné investice. Kde na ni vzít a jak netřít bídu s nouzí? To bude ústředním tématem následujících řádků. Poradíme, kde ušetřit a jak získat peníze na nově bydlení.

Půjčka vs. úspory

Asi všichni nám dáte za pravdu, že pořídit či vybavit bydlení z dřívějších úspor je v tomto případě ideální varianta. Pokud ale nemáte peněz nazbyt, dostává se ke slovu třeba půjčka na ruku, která vám může zachránit kůži v mnoha situacích. Pokud s ní moudře naložíte, nic zas tak strašného se nestane. Obezřetní ale musíte být ale v případě výběru vhodné nebankovní půjčky. Pokud se bez ní přeci jen neobejdete, oslovujte pouze známé a ověření firmy a zkontrolujte nejen výši úroků, ale zejména hodnotu RPSN.

Sledujte aktuální akce

Milujete nakupování nebo ho naopak ze srdce nesnášíte? Ať je to tak, či onak, právě výdaje za spotřební zboží ukrajují z rodinného rozpočtu nemalou část. Proto se vyplatí sledovat aktuální slevové letáky a větší nákupy dělat u příležitosti výhodných akcí. Letáky navíc dnes již nemusíte otrocky listovat. Existují jejich online varianty, které si prohlédnete pěkně z pohodlí domova v počítači nebo na chytrém telefonu či tabletu.

Šetřete na energiích

A teď rozhodně nemáme na mysli, že byste měli podepsat první smlouvu, se kterou se u vašeho prahu zjeví obchodní zástupce vybrané společnosti. Abyste na energiích doopravdy ušetřili, je potřeba nezávisle zjistit, kde vám nabídnou nejvýhodnější cenu. To provedete skrze jednoduché online srovnávače, díky nimž se prakticky během několika mála minut dozvíte, která z aktuálních nabídek je pro vás ta nejvýhodnější. Začít spolupráci s novým dodavatelem energie je potom otázkou několika mála kliknutí.

Rozmnožte peníze

O důležitosti úspor pravděpodobně nemusíme dlouze polemizovat. Pokud vám z ničeho nic odejde pračka, lednička nebo bude potřeba uhradit jiný nezbytný výdaj, sáhnete po úsporách z dřívějška. Pokud tyto úspory chybí, nabízí se už pouze řešení v podobě nebankovní půjčky bez doložení příjmů nebo půjčky od rodiny či přátel. Abyste ale nenechávali úspory jen tak ladem, informujte se o možnosti spořicích účtů či dalších alternativ, které vám pomohou peníze rozmnožit.

Na nové bydlení s výhodnou hypotékou

Rozhodnete-li se na vlastní bydlení našetřit (a nemáte-li nadprůměrně vysoký plat), připravte se na několik dlouhých měsíců, ba dokonce let utahování opasku. Potřebujete-li vyřešit záležitosti okolo bydlení rychle a bez zbytečného odkladu, nabízí se ještě alternativa v podobě hypotéky. Hypoteční úvěry jsou totiž v poslední době obzvláště výhodné. Průměrná úroková sazba za měsíc duben činila 2,01 procent. Přestože úroky hypoték pomalu stoupají, stále patří tento způsob financování nového bydlení mezi nejvýhodnější.