Když se řekne klika, tak si většina z nás představí kovovou část dveří, která slouží k jejich otvírání. Klika ale může mít také estetickou funkci a být ozdobou interiéru.

Tuto přednost má světově unikátní řada křišťálových klik HOLAR Crystal Glass, jejichž design byl vytvořen v prostředí české rodinné firmy ze Šlapanic u Brna. Kompletní série kování byla vyvinuta ve spolupráci se s mistry skláři a spojila tak v harmonický celek tradici českého sklářství a moderní funkční design. A protože fantazii se meze nekladou, je nabízena v různých provedeních od klasické kliky, přes madlo nebo úchytku. Exkluzivní řada kování z českého křišťálu s vysokým indexem lomu světla prozáří interiér a dodá mu exkluzivní charakter, což potvrzují také majitelé luxusního podkrovního bytu v Litomyšli, kteří jsou ze svého rozhodnutí nadšení.

„Prostor, díky důmyslnému dispozičnímu řešení, ovládá neustále se měnící hra světel a stínů, která mu dodává zvláštní kouzlo a energii. Výsledný dojem dále dotvářejí sestavy skleněných dveří s klikami HOLAR Crystal Glass z českého křišťálu.

Byt působí jako samostatný vzdušný organismus, ve kterém se odráží Litomyšl a její podhorská krajina. Splnil se nám tak sen o exkluzivním a výjimečném prostoru.“

Pokud jde o provozní náročnost, je skleněná klika plně funkční a snadno se čistí a udržuje, stačí ji přetřít vlhkým hadříkem. Není třeba mít obavu z přílišné křehkosti, protože kompletní výrobková řada prošla řadou zátěžových a provozních testů. S náročnými zákazníky, které zaujal koncept křišťálových klik, zdobící jejich interiér, bývá jejich představa konzultována individuálně na osobních schůzkách. HOLAR dodává kompletní sortiment dveřního kování a doplňků pro exteriér i interiér včetně zakázkové výroby, na základě Vašich individuálních požadavků.

www.holar.biz