Pokud se řekne sklep, mnoho lidí si za tímto účelem představí místnosti určené pro uskladnění různých věcí. Nechte se inspirovat.

bydlení ve sklepě
Foto: sayyes.com, sklepní prostory

Sklepy rodinných domů se dají využít i zcela jiným způsobem a dají se dokonale přestavět na další pokoj či místnost, která je určená k bydlení a trávení volného času. Navíc jsou tyto realizace oblíbené v tom ohledu, že jsou doslova mimo dosah. Lidé jsou tedy ve sklepech schováni pro okolí. A nemusí to být pouze dobrá cesta k tomu, jak zařídit pokoj teenagerům, kteří chtějí mít pokoj od okolního složitého světa.

Pozvěte své přátele na příjemný večer

Těmi nejčastějšími realizacemi jsou různé herny, které se dají ze sklepních prostorů vytvořit. A to nejenom pro děti, ale samozřejmě také pro dospělé. Nemusí tak chybět ani stůl s kulečníkem, pohodlné místa k sezení, nebo domácí bar. Ideální pro muže, kteří si chtějí zahrát se svými přáteli kulečník, nebo oblíbený poker, a to aniž by rušili ostatní členy rodiny. Stejně tak lze sklepní prostory transformovat jako domácí kinosál. Plně postačí pohodlný gauč či křesla, plátno a také projektor. A o zábavu může být postaráno, a to i pokud jste milovníci výrazného zvuku, a to pořádně nahlas.

bydlení ve sklepě
Foto: levansdesigngroup.com

Vytvořte ze sklepa i standardní pokoj

Sklepní prostor ale nutně nemusí být pouze místem pro různé hry a zábavu, jelikož zde můžete vytvořit také plnohodnotný obývací pokoj, se všemi prvky. Záleží pouze na vašich nápadech a samotných možnostech, ale rozhodně to není ničím neobvyklým. Stejně tak není nic neobvyklého vybudovat ve sklepních prostorách sportovní centrum pro vaše děti. Doslova se nabízí třeba lezecká stěna s několika úchyty, nebo basketbalový koš. Stejně tak mnozí využívají sklepní prostory i pro realizaci domácích fit center, kde lze snadno nabrat kondici a shodit přebytečné kilogramy. Rozhodně se tedy nedá říct, že by sklep musel být nutně skladištěm nepotřebných věcí.

bydlení ve sklepě
Foto: ashtonwoods.com/atlanta

bydlení ve sklepě
Foto: hgtv.com


Foto: mosaikdesign.com

bydlení ve sklepě
Foto: mydesigningsolutions.com, sklepní bydlení