Ačkoliv je zde teprve léto, čas rychle utíká a brzy zase zavládne chladné počasí, které skončí sněhovými závějemi. Abyste ušetřili svá záda při odhazování sněhu lopatou a tím i spoustu času, který nad touto nemilou aktivitou strávíte, využijte moderní sněhové frézy, které všechnu práci udělají téměř sami.


Zdroj, foto: homeklondike.com

Existuje celkem několik typů sněhových fréz podle stupňů výkonu a využití. Pro krátké cestičky nebo méně prostorné části před domem postačí bohatě jednostupňová fréza. Na velkých plochách ale spíš využijete frézu dvojstupňovou. Nezapomeňte ani na vhodné příslušenství, které je k práci se sněhovou frézou potřeba!

Ze sněhové frézy můžete v létě postavit sekačku na trávu

Svoji bitvu se sněhem snadno vyhrajete pomocí jednostupňové nebo dvoustupňové sněhové frézy. Její typ vybírejte podle využití a nárokům na práci. Pokud máte na starosti pouze malý kousek pozemku, ze kterého musíte odklízet sníh, možná se vám fréza ani nevyplatí. Pokud po ní přeci jen toužíte, postačí vám jednostupňová. Celoroční sněhové frézy lze pak dokonce i přestavět v létě na sekačku.

Funkce sněhové frézy je až překvapivá. I v případě jednostupňové varianty dokáže odhodit sníh na vzdálenost až několika metrů. Nehrozí proto nebezpečí, že by se vám odhozený sníh sypal zpátky na vyčištěnou plochu, jak občas hrozí při vyklízení lopatou. Nač se zbytečně namáhat, když může sněhová fréza udělat tuto práci za vás?

Dejte si při výběru sněhové frézy záležet

Při výběru sněhové frézy máte na vybranou podle hmotnosti, výkonu a stupňů. Je celkem prozíravé, shánět se po fréze již v tomto období. Nejenom, že budete na nadcházející zimu dobře připravení, ale navíc můžete zastihnout výrazné slevy, které souvisí s prodejem sezónního zboží. Sněhovou frézu si ovšem můžete snadno pořídit i pomocí internetu.