Fotopasti jsou vhodnou alternativou k drahým kamerovým systémům. Slouží totiž k ochraně soukromého majetku i veřejného pořádku, ale mají rovněž další využití.
Infoto

Jak vybrat fotopast, kterou potřebujete

Fotopasti jsou vlastně speciální fotoaparáty, které jsou aktivovány pohybem. Mohou proto sloužit hned k několika účelům. Vybrat vhodný produkt ovšem může být náročnější, než by se mohlo zdát. Aktuálně totiž máte k dispozici fotopasti v různých variantách. Pro lepší orientaci jsme si tedy pro vás připravili takový menší návod.

  • Fotopast s přísvitem, nebo bez přísvitu? Záleží na účelu. Pokud ji chcete primárně používat k pozorování zvěře, je vhodný první typ, ten druhý je potom díky své nenápadnosti určen k ochraně majetku, neboť exponuje bez světelného efektu.
  • Máte zájem rovněž o krátká videa? Některé fotopasti dovedou nahrávat kratší videa, což je jistě zajímavým rozšířením jejich základních funkcí. Musíte ovšem počítat s tím, že takové přístroje jsou přeci jen o něco dražší.
  • Je libo snímky na mobil či e-mail? Další výtečnou vlastností některých fotopastí je možnost okamžitého odeslání právě pořízených snímků na mobilní telefon či e-mail.
  • Značkové fotopasti? Určitě ano! Stejně jako v mnoha jiných oblastech si je i zde možné zakoupit výrobky kvalitní a méně kvalitní. Značkové fotopasti jako Dörr SnapShot, Acorn či UOVision patří do první kategorie.
  • Kde koupit spolehlivé fotopasti levně? Možností máte spoustu. V e-shopu Infoto.cz se např. můžete spolehnout nejen na pestrý sortiment výrobků a zajímavé ceny, ale také na spoustu cenných rad a informací přímo od prodejce.