V oblasti stavebnin dnes seženete celou řadu vysoce kvalitních výrobků, které lze použít v interiéru, exteriéru i na zahradě. Jaké k nim nepochybně patří?

SO2
Foto: stavbaonline.cz

Stavebniny vhodné do interiéru

V interiéru je co vylepšovat prakticky neustále. Vhodné materiály při rekonstrukcích představují např. sádrokartonové desky, jež se hodí pro montáž příček a pro obklady stěn, anebo populární OSB desky. Ty jsou kvalitní a lze je použít při mnoha příležitostech – do podlah, na podbití střech a šikmin, ale také jako estetický prvek pro obklad stěn či na nábytek.

Pokud se v domácnosti „perete“ s nedostatkem místa, existuje několik zajímavých řešení. Stavební pouzdra, která umožňují zasouvání dveří do stěny, jsou jedním z nich, to další představují půdní schody. Máte-li totiž patro, potřebují pouze velmi málo prostoru a lze je „schovat“ do stropní konstrukce. Jestliže by se hodily i Vám, přehled půdních schodů Vám může pomoci při rozhodování.

SO1
Foto: stavbaonline.cz

A co exteriér a zahrada?

Z hlediska exteriéru jsou zřejmě nejvýznamnějšími faktory kvalitní střešní krytina a zateplení fasády, jež Vám dohromady mohou ušetřit nemalé peníze za energie. V prvním případě patří mezi nejpoužívanější materiály pálené tašky, asfaltové šindele, případně plechová krytina. A zateplení fasád? Vůbec nejpoužívanějším izolantem je fasádní polystyren, což určitě není náhoda.

Vlastníte-li zahradu, jistě chcete, aby tento prostor vypadal co nejlépe. K tomu mohou samozřejmě dopomoci různé menší stavby, kupříkladu pohledné pergoly. Z jakých materiálů je postavit? Velmi dobrou kombinaci např. představují již zmiňované OSB desky a společně s nimi KVH hranoly. Berte to tedy jako náš tip na závěr.

Kvalitní stavebniny a nářadí, např. vibrační brusky, seženete v e-shopu Stavbaonline.cz.