Stolní lampy nám mohou být pomocníkem pro studium nebo práci. Je třeba si rozmyslet při jejich pořizování několik základních věcí.

1a

Jestli bude mít lampa praktické ergonomické rameno, jestli zvolíte úsporné moderní LED osvětlení anebo vás ostré bílé světlo ruší a raději zvolíte klasické žluté žárovkové světlo. Stolní lampa se hodí takřka do každé místnosti. A nejen doma stolní lampy využíváme.

Stolní lampa na pracovní stůl do kanceláře i do bytu

Ať už jde hlavní či doplňkové svítidlo, stolní lampa je pro tento účel výbornou volbou. Stolní lampa příjemně rozptýlí světlo a poslouží nejen při práci, ale i při mnoha jiných činnostech. Další výhodou stolní lampy je, že je velice mobilní a dá se snadno přenášet z místa na místo. Při použití úsporných žárovek navíc ušetříme a na vyúčtování rozdíl téměř nepoznáte. V neposlední řadě je úkolem stolní lampy také navození atmosféry při večerním odpočinku například při oblíbené četbě. Stolní lampu využijeme v ložnicích, obývacích pokojích, pracovnách, dětských pokojích a samozřejmě se uplatní jejich využití i v kancelářských prostorách na pracovních stolech, kde je stolní lampa velmi důležitým doplňkem k práci.

2a

Design si vyberete podle vašeho vkusu

Dávno již odzvonilo uniformním stolním lampám, dnes si lze vybrat na trhu designové lampy všech tvarů i barev přesně tak, jak vám bude vyhovovat. Stylové lampy jsou plně funkční a mohou skvěle doladit interiér a být praktickým pomocníkem v domácnostech i kancelářích. Rozhodně je nutné si rozmyslet účel stolní lampy – jestli bude sloužit k vytvoření pracovního prostředí či se u světla bude relaxovat, protože jinak se vybírá stolní lampa do obýváku a jinak pracovní lampička. Stolní lampy  do pokoje studenta, či do kanceláře vybíráme tak aby světelný zdroj neoslňoval, ale zároveň dostatečně osvětlil pracovní plochu a bylo možné ji dobře natáčet, na noční stolek nebo do obývacího pokoje vybíráme lampu k přisvícení stolu, resp. Jako doplňkové osvětlení části místnosti, ktré společně s centrálním svítidlem skvěle doplní interiér.

3a

Stolní lampa k počítači

Zdroj světla, který bude vycházet ze stolní lampy, by měl směřovat na desku stolu na místo, kde pracujeme. Nikoliv však na monitor počítače, lampa by měla být totiž umístěna v pozadí počítače, aby nás její světlo neoslňovalo a nepůsobilo rušivě. Pokud lampu můžeme umístit pouze vedle počítač, pořídíme takovou, která bude mít stínidlo a přitom poskytne dostatečně velký zdroj osvětlení a neoslní nás. U lamp na pracovních stolech bychom se měli zaměřit na kvalitu lampy, její příkon a celkové výkonnostní vlastnosti. Samozřejmě posuzujeme také design, barvu, styl a cenu. Stolní lampa určená pro práci s počítačem by měla být vybavena nastavitelným kuželem světla, takže ho budeme moci natáčet dle potřeby podle činnosti, kterou právě provozujeme.

Stolní lampy jsou součástí každé domácnosti i pracovny. Protože při práci trávíme hodně času a také například při čtení je kvalitní osvětlení důležité, vybírejte svítidla – lampy vždy pečlivě, tak, aby vás neoslňovaly, ale svítili dostatečně na místo, které potřebujete. V nabídce stolních lamp si jistě vyberete takovou, které se bude skvěle hodit právě pro vaše účely.