Lákalo vás v dětství stavění domů na stromě? Pak vás jistě zaujmou snímky z našeho dnešního příspěvku, kde si můžete prohlédnout skutečné rodinné domy, do kterých se stavitelům podařilo zakomponovat stromy. Nevěříte? Přesvědčte se sami na vlastní oči.

stromový dům
Zdroj: architectureartdesigns.com

Když stavbě domu brání strom

Chystáte se stavět dům a stojí vám v cestě strom? Ještě nedávno by bylo jediným řešením jeho pokácení, avšak moderní doba přináší i moderní a mnohem atraktivnější řešení. Zakomponovat do nové stavby dům nemusí být tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. V některých případech jej můžete mít promítnutý v prostoru na venkovní terase, v jiných vám ale může klidně procházet rovnou celým domem. Pokud bylo vašem snem mít stromový dům, můžete si jej splnit i v dospělosti. Strom totiž v domě hned tak něco nemá. Buďte o krok napřed a místo kácení stromu zvažte, zda by se nedal využít jako stavební prvek.

stromový dům

Stromové bydlení se vším všudy

Velké stromy, které prochází celým domem, mohou být při stavbě použity jako jeden z nosných pilířů. Menší stromy pak poslouží jako netradiční dekorace. Díky stromům můžete do domu dostat kus opravdové přírody a věřte, že je o co stát. Tento netradiční způsob stavby domů je čím dál oblíbenější v kombinaci s prosklenými terasami. Mějte přírodu skutečně na dosah a nebojte se pustit do podobných experimentů.

stromový dům

stromový dům

stromový dům

stromový dům

stromový dům

stromový dům

stromový dům

stromový dům
Zdroj: architectureartdesigns.com