Základem každé práce je zajištění dostatečného pohodlí a bezpečnosti, abyste byli schopni odvést dobrý výkon. Nezáleží na tom, zda pracujete na stavbě nebo potřebujete zrýt zahrádku. V každém případě byste měli využít ochranné pracovní pomůcky, které vám při práci přijdou velmi vhod. Že nevíte, kde si ty správné vybrat a pořídit? Rádi vám v dnešním článku poradíme a doporučíme výrobce kvalitních českých pracovních oděvů.

pracovní rukavice
Zdroj: brudra.cz

Pracovní oděv nejsou jen montérky

Většině se při zmínce o pracovním oblečení vybaví tradiční montérky, avšak doba pokročila a nabídka oblečení, které můžeme při práci použít, je mnohem pestřejší, než tomu bylo kdysi. Pracovní oděvy dnes zahrnují i praktické kombinézy, polokošile, zástěry a dokonce termo prádlo a oděvy do deště. Většina tohoto zboží se vyrábí v mnoha velikostech, takže si z nabídky vyberete přesně podle své potřeby. S blížícím se letním obdobím by vás mohly zaujmout i kšiltovky z kategorie pracovních čepic. K dostání jsou hned v několika barevných verzích. Stejně dobře vám v létě poslouží krátké kalhoty, které jsou v nabídce po celý rok.

pracovní kalhoty

Pomůcky, bez kterých to nepůjde

Pro práci však není důležitá jen správná volba pracovního oděvu, ale také ochranných pomůcek, které budeme potřebovat. Slouží nám především k ochraně našeho zdraví, které může být během různých pracovních úkonů vystaveno velkému nebezpečí. Předejděte případným nehodám, které by se vám mohly přihodit, a s koupí ochranných pomůcek už dále neotálejte. Například na stavbě se neobejdete bez ochrany hlavy přilbou, která tvoří základ bezpečnosti na každém staveništi. Podle potřeby a míry rizika můžete zakoupit i ochranné pomůcky pro ochranu zraku, sluchu a dýchacích cest. Nepodceňujte bezpečnost a vybavte se kvalitními ochrannými pomůckami za nejnižší ceny na trhu.

pracovní rukavice

Na detailech záleží

Nepostradatelnou součástí každého pracovního oděvu by měli být pracovní rukavice. Při jejich výběru je důležité znát, k čemu je budeme při práci potřebovat. Rukavic se totiž vyrábí několik druhů. Některé jsou určeny pro ochranu před nebezpečným napětím, a proto jsou vyrobeny z kvalitního přírodního latexu, který dobře izoluje. Časté jsou také rukavice z bavlny, které jsou polomáčené v nitrilu. Sehnat však lze i obyčejné rukavice, které využijete například při zahradničení. I zde máte většinou možnost volby konkrétní velikosti, kterou právě potřebujete.

pracovní oděv

Vezměte to od podlahy

Zapomenout byste neměli ani na kvalitní pracovní obuv, která by měla být jednak praktická, ale také pohodlná. Nabídka na stránkách brudra.cz není omezena jen na běžnou pracovní obuv. Vybrat si zde můžete i z pestré nabídky obuvi zdravotní a trekové. I v případě, že potřebujete speciální obuv pro řidiče nebo obyčejné gumáky na zahradu, jste na správném místě.

pracovní obuv
Zdroj: brudra.cz