V poslední době jsou velmi populární takzvané DIY návody, podle kterých si můžete sami doma vyrobit spoustu šikovných vychytávek. Dnes se podíváme na to, jak si snadno můžete vyrobit svíčky, které nejen že budou skvěle vypadat ve vašem interiéru, ale které mohou posloužit i jako dárek pro vaše blízké.

diy-patterned-candles-
Zdroj: diys.com

Návod na výrobu domácích svíček

Postup je zcela jednoduchý. Stačí vám zakoupit v drogerie knot, případně aromatické oleje, pokud chcete, aby vaše svíčka měla nějakou vůni. Pak už jen stačí doma sesbírat zbytky svíček, případně zakoupit klasické bílé a rozpustit je v horké lázni. Následně do nich můžete lehce kápnout oleje či přidat barvivo. Nádoby, do kterých budete chtít vosk nalít, opatřete uprostřed knotem. Zachytit jej můžete pomocí kolíku na prádlo. Vosk pak nalejete do připravené nádoby, necháte zaschnout a dílo je hotovo.

DIY-seashell-candles

Jaké předměty použít

Asi nejčastěji se můžete setkat se svíčkami ve skle. Pokud tedy doma máte nevyužité skleničky, pohádky či vázičky, už víte, jak pro ně najít uplatnění. Výhodou sklenic je, že jsou průsvitné a můžete tedy vosk dozdobit například sušenou levandulí, třpytkami, skořicí a podobně. Použít můžete ale také například mušle, které jste si přivezli z dovolené u moře. Skvěle v nich bude vypadat vosk v modrých barvách. Zapomeňte na drahé kupované svíčky a vyrobte si své vlastní.

DIY-Colorblock-Candlesdiy-mason-jar-candlesDIY-glitter-soy-candlesdiy-natural-lavender-and-rose-candlediy-pressed-herb-candlediy-terracotta-votives-diy-lemon-candle
Zdroj: diys.com