Nejefektivnějším a nejprodávanějším typem čerpadel, jsou v současnosti tepelná čerpadla vzduch/voda. Jsou alternativním zdrojem energie a ušetří spoustu energie za teplo. Tepelné čerpadlo se stalo dokonalým nízkoenergetickým způsobem vytápění vašeho domu.


ilustrační foto: Pixabay.com

Náklady na tepelné čerpadlo

Ihned po uvedení přístroje do provozu by měl být nastaven jeho odpovídající výkon, vyhovující energetickým potřebám daného objektu. Využíváním tepelného čerpadla se snižují provozní náklady na chlazení či vytápění, ohřevu vody, dále snižují také množství emisí skleníkových plynů a díky tomu částečně chrání životní prostředí.

Roční náklady na tepelné čerpadlo, za předpokladu venkovní teploty -15°C, tepelné ztráty objektu 7kW a spotřeby vody a elektřiny běžnou čtyřčlennou rodinu, jsou přibližně 19 000 Kč!

Jedním z hlavních kritérií při výběru tepelného čerpadla je jejich ověření a garantování parametrů, jako jsou především COP, měřená hlučnost, pohotový servis a garantované dodávky náhradních dílů minimálně dalších 10 let od ukončení výroby konkrétního typu.

Reklamní tip: Tepelná čerpadla Pardubický kraj.

Klimatizace: Přemýšlejte dopředu

Každý člověk občas zatoužil po troše stínu a příjemné teplotě na pracovišti nebo ve svém domově. Uprostřed horkého léta není nic jednoduššího, než stisknout tlačítko, pohodlně se usadit a užívat si chladného vánku. Klimatizace je nejlepším pomocníkem při regulaci teploty v místnostech. Nezapomeňme však, že odborníky doporučený rozdíl venkovní teploty a teploty v klimatizovaném prostoru je cca 5°C. Při vyšších rozdílech člověku hrozí zdravotní problémy.

Ročně si miliony lidí pořizují designové a výkonné klimatizace, které nejen ochlazují vzduch. V chladných dnech mohou výborně posloužit také jako zdroj tepla. Víceúčelové přístroje tak najdou využití během všech ročních období.

Výrobci dnešních klimatizačních jednotek dbají na použití vhodných filtrů, které zachytávají veškeré drobné částečky prachu, nečistot a bakterií.

Spolehlivý dodavatel

Společnost Tramonta Klima s.r.o. disponuje velkým výběrem tepelných čerpadel, především se specializuje na kvalitní produkty značky Toshiba. Samozřejmostí této firmy je zajištění dodávky přístroje, jeho montáží a také úklidu a v neposlední řadě také následným servisem. Na trhu působí mnoho let a za dobu své existence se může pyšnit spokojenými zákazníky i kvalitou odvedené práce.

Zdroj: www.tramontaklima.cz