Ložnice je místo, kde drtivá většina z nás stráví třetinu svého života. Pokud platí přísloví „můj dům, můj hrad“, pak by to o ložnici mělo platit dvojnásob. Anebo si rovnou zkusit udělat si z ložnice luxusní zámek snů. A protože se kvapem blíží léto, sestavili jsme pro vás pár zajímavých tipů, jak upravit lože do letního stylu.

Inspirace ložnice
Zdroj: arros.it/armobil-rossetto/

První alternativou je ložnice po vzoru japonských enkláv pohodlí. Takovému prostoru budou dominovat především květiny, proutí, papírové dekorace a příčkovité stěny s kusy dřeva. Nemělo by chybět ani hedvábné nebo saténové povlečení. Samozřejmě se stylovými letními motivy. Máte-li problémy s přemírou slunečních paprsků, odcloňte je prostřednictvím japonské posuvné stěny.

Inspiraci pro léto můžete najít i na severu Evropy – ložnice ve skandinávském stylu určitě není k zahození ani v našich končinách. Bílá a další doplňková barva, kovové detaily a smysl pro minimalismus jsou klíčem ke komfortní, ale přitom jednoduché ložnici, kterou si budete užívat nejen v průběhu letních měsíců.

Zdaleka nejvíce se však v létě osvědčí veselejší barvy. Fialová, limetková, oranžová, žlutá, růžová, modrá, béžová a zlatá barva umí vykouzlit neuvěřitelné divy. Pokuste se doplnit interiér květinami. Skvělou službu a dobrou náladu udělají i nejrůznější retro prvky jako je staré rádio, gramofon nebo zachovalý nábytek méně tradičních tvarů.

Ať už se svou ložnici rozhodnete vyšperkovat jakýmkoliv způsobem, důležité je, aby se vám v ní příjemně usínalo.

ložnice fotogalerie
ložnice bílá
stylová ložnice fotografie
Zdroj: trendir.com