Tepelné čerpadlo je hit! Tento alternativní zdroj obnovitelné energie dokáže ušetřit i více než polovinu provozních výdajů nemovitosti. Používá se k vytápění rodinných domů i velkých komerčních objektů, ohřevu teplé vody, klimatizaci či vyhřívání bazénů.

ivt-cerpadla
Foto: cerpadla-ivt.cz

Každá instalace tepelného čerpadla však vyžaduje pečlivou přípravu a profesionální montáž. Principy návrhu a zapojení tepelných čerpadel se zcela liší od systémů s kotli na plyn či elektřinu, proto není vhodný nákup této techniky v e-shopu či topenářském velkoobchodu.

Uvažujete-li o tepelném čerpadle, obraťte se na značkovou prodejní síť IVT Centrum, která sdružuje instalační firmy s největšími zkušenostmi. Některé z nich mají za sebou už tisíce instalací tepelných čerpadel IVT.

Zařízení si můžete nechat také navrhnout online, navíc bezplatně. Uvedete tepelnou ztrátu objektu, případně velikost vytápěné plochy, údaje o zateplení domu a podlahovém vytápění. Můžete upřednostnit jeden ze systémů tepelného čerpadla: země/voda, vzduch/voda, vzduch/vzduch, nebo toto rozhodnutí přenechte firmě. Informujte ji také o tom, zda lze do Vaší zahrady nainstalovat plošný kolektor.

O značce IVT

Švédská značka IVT se zaměřuje výhradně na vývoj a výrobu tepelných čerpadel, což je velká výhoda oproti konkurenci, která mívá širší záběr. Díky této specializaci a více než 40 letům zkušeností značka IVT v oboru dlouhodobě dominuje. Dnes patří do koncernu BOSCH Thermotechnik GmbH, který je největším evropským dodavatelem topenářské techniky.

V České republice je IVT nejprodávanější značka tepelných čerpadel. Minulý rok překročila hranici 10 000 nainstalovaných tepelných čerpadel na našem trhu a její technická řešení získala několik prestižních ocenění. Aktuálně posbírala vavříny za instalaci tepelného čerpadla pro Dům roku 2015, Rodinný dům v Brně.

Kvalita výrobků by však nestačila. Pouze ve spojení s vysokou odborností klíčových pracovníků dodává IVT čerpadla, která fungují spolehlivě, úsporně a s minimálními nároky na servis. K tomu se zlaté české ruce uplatňují také v zahraničí. Tuzemské firmy už IVT čerpadla instalovaly v Německu, Francii či Belgii, a kupodivu také v domovském Švédsku.