A rozhodně tím nemyslíme přehnané teploty, kdy by každý z nás nejradši utekl do chladivého sklepa. My myslíme to příjemné tropické prostředí, které si člověk většinou užívá během léta na dovolené. Nic vám totiž nebrání v tom, abyste si takovou kouzelnou atmosféru pozvali i k sobě domů.

tropy
Zdroj: decoist.com

Barevné variace

K tropickému stylu interiérového designu patří neodmyslitelně barvy a čím pestřejší budou, tím více ve vás budou evokovat léto na pláži. Žlutá, oranžová, červená, tyrkysová a zelená – to je základ, který by vám neměl chybět, pokud si opravu chcete užít tropickou atmosféru se vší její hravostí a pestrostí. Patří sem ale také různé motivy, jako například palmy, slunce, vlnky a podobně. Pokud vás láká i říše zvířat, pak nezapomeňte na pestrobarevné papoušky, které mohou vašemu interiéru udělat ozdobu jak na stěně, tak v podobě trojrozměrné dekorace (např. z keramiky nebo ze dřeva).

tropy

Ještě více tropické

Ti z vás, kteří chtějí tropický styl svému domovu přiblížit opravdu se vší grácií, by se neměli bát sáhnout ani po houpací síti, která v současné době už rozhodně není používána jen pro venkovní vyžití. Drobnější dekorace můžete udělat pomocí mísy s exotickým ovocem, takže například pomeranči, banány, ananasem a podobně. Pokud k tomu přidáte navíc interiérovou vůni, které je pro tropický styl tak typická, výsledek bude přímo okouzlující.

tropy

tropy

tropy

tropy

tropy

tropy

tropy
Zdroj: decoist.com