Pokud chcete zabránit tomu, aby se vaše domácnost přehřívala vlivem slunečního záření, nesmíte sedět s rukama v klíně. Je potřeba zabránit vniku slunečních paprsků. Existuje hned několik způsobů, jak to pro vést. Na popularitě získávají právě venkovní žaluzie. Jsou opravdu tak efektivní nebo se jedná jen o módní trend?

venkovní žaluzie
Zdroj: venkovni-zaluzie.org

Jaké jsou výhody venkovních žaluzií?
Venkovní žaluzie jsou specifické svou konstrukcí. Oproti ostatním typů venkovního stínění mají tu výhodu, že je možné s nimi manipulovat. Například rolety můžete jen zatáhnout a vytáhnout. Žaluzie nabízí větší variabilitu pohybu. Je možné je vytahovat a stahovat, ale také různě naklánět. Jsou tedy možností, jak regulovat množství světla, které do interiéru vniká. Výhodou venkovních žaluzií může být i jejich estetická hodnota. Pokud se zvolí vhodná barva, může se z nich stát zajímavý designový prvek oken.

venkovní žaluzie
Zdroj: univers.cz

I venkovní žaluzie mají své pro a proti

Vysokou efektivitu nelze venkovním žaluziím odepřít. Pokud se ale pro ně rozhodnete, jistě vás bude zajímat cena. Pravdou je, že předokenní žaluzie nejsou příliš levnou záležitostí. Pokud jimi budete chtít vybavit všechny okna, připravte se na několika tisícovou investici. Pro pořízení hovoří fakt, že je možné žaluziemi osadit okna i nestandardních rozměrů a skvělé jsou i na větší prosklené plochy, které jsou stále častější součástí moderních domů. Je také pravda, že například v porovnání s pořízením si klimatizace, je částka, kterou za žaluzie zaplatíte, podstatně nižší. Pro nákup tohoto typu stínění hovoří i fakt, že je možné vyrobit žaluzie na míru.

venkovní žaluzie
Zdroj: univers.cz

I s řadou zajímavých prvků

Zajímavé na venkovních žaluziích je, že je možné si k nim pořídit celou řadu doplňků. Může to být například motorové ovládání. Je možné mít také krycí plechy, které ochrání žaluzii před větrem. Vhodným doplňkem je také sluneční a větrné čidlo. Díky němu se žaluzie sami otáčení do požadované polohy.

Je zřejmé, že výhod mají venkovní žaluzie celou řadu. Pokud uvažujete nad efektivním stíněním, jsou pro vás vhodným řešením.