Mnozí z vás jistě zažili situaci, kdy je potřeba do malého bytu či do malé místnosti v rodinném domě uložit co nejvíce věcí. Jenže když do pokoje naskládáte skříně, zjistíte, že vám tam spousta místa zbylo, ale přitom už se tam žádná jiná skříň nevejde.

vestavěné skříně do ložnice
ilustrační foto: Radys.cz

Najednou nastane situace, kdy máte všechny skříně plné a kolem vyplněná místa různými krabicemi. Jistě si uvědomujete, že to je nepraktické a ani to nevypadá nejlépe. Vestavěné skříně na míru vám tento problém vyřeší jednou pro vždy.

Výhody vestavěných skříní

luxusní ložnice s vestavěnou skříní

Klasickým případem vestavěných skříní jsou vestavěné skříně do ložnice. Ty vám umožní maximálního využití prostoru od podlahy ke stropu, od stěny ke stěně. V dnešní době je veliký zájem o elegantní a zároveň praktické vybavení domácnosti. Jedna ze skvělých vlastností vestavěných skříní je, že má právě tyto dvě vlastnosti. Člověk od člověka má jiný vkus a jiné nároky. Pokud se tedy rozhodnete pro vestavěnou skříň, nikdy nešlápnete vedle. Veškerý úložný prostor bude přizpůsoben tak, aby splňoval všechny vaše požadavky. Do skříní si tedy můžete ukládat nejenom oblečení, které budete mít přehledně uložené, ale vejde se vám tam sušák na prádlo, kufry, vysavač a mnoho dalších věcí, které všichni v domácnosti potřebují. Rázem bude úklid celé místnosti jednoduší, protože nebudete muset přendávat volně stojící předměty, ty budou hezky uklizené na svém místě ve skříni. V dnešní době jsou součástí kvalitní vestavěné skříně na míru různé zásuvky nebo sklopné a výsuvné systémy, díky těmto vychytávkám bude skladování oblečení mnohem pohodlnější.

Atypická místnost není problém

skříně do atypických prostor

Ty nejlepší vestavěné skříně nejsou vyráběny sériově a správný výrobce vám poradí, jak prostor nejlépe využít. Jestli nevíte, co s výklenky nebo obtížně přístupnými rohy, nezoufejte. Například rohové skříně vyřeší všechny tyto problémy. Vestavěné skříně nemusí být pouze v ložnici, ale vyrábějí se například do šaten, obývacích pokojů, kanceláří či podkrovních nebo atypických místností.