Nostalgický trend kvalitního interiérového vybavení s patinou potkáváme čím dál častěji. Přírodní materiály, kousky, které prověřil čas, kůže, kámen a masivní dřevo tvoří prvky, které vintage styl charakterizují. Měkké světlo dekoračních lustrů osvítí stopy používání a vdechne život nábytku i dekoracím. Nechte se unést klidným a stylovým bydlením a zažijte záblesky dob, kdy se nespěchalo.

Zdroj: Edgar Castrejon, Unsplash

Nic pro minimalisty

Nábytek a dekorace v klasickém stylu, venkovské doplňky a spousta zajímavých typů osvětlení. Atmosféru starších období vám pomohou vykouzlit třeba zdobené lustry nebo stropní svítidla v podobě industriálních zavěšených žárovek. Nezapomeňte i na textilní dekorace, hrubě tkané materiály v podzimních barvách vintage styl skvěle dotáhnou. Velké množství polštářů, dek a přehozů zase napomáhá pocitu pohodlí a uvolněnosti.


Zdroj: Patrick Tomasso, Unsplash

Tlumeně a útulně

S barvami to ve vintage stylu nepřehánějte – prostor by měl být na pohled klidný, využijte proto neutrální a zemité barvy, které působí klasicky a neomrzí vás. Naopak se vyhněte křiklavým barevným plochám i prvkům, k dotažení barevnosti použijte spíše pastelové tóny. Dejte si pozor i na překombinování stylů, vypadalo by to u vás doma jako v muzeu. Raději se řiďte současným umírněným a čistým vintage stylem doplněným o originální kvalitní kousky. Skvěle uplatníte i upcyklované dekorace, nejlépe vlastnoručně vyrobené.