Výběr kvalitního osvětlení zaručí dostatek světla v místnosti, ale také minimalizuje případné tělesné obtíže, které jsou spojeny s nevhodným výběrem osvětlení.

Protože se tomuto chce jistě každý z nás vyhnout, máme pro vás malý návod týkající se stropních svítidel. Víte, kam se jednotlivá světla hodí a jak je vybrat? Poradíme vám na následujících řádcích.

Stropní svítidla v kuchyni

Ačkoli to není úplně obvyklé i v kuchyni najde stropní osvětlení své místo. Pokud zde nemůžete anebo nechcete umístit klasické závěsné světlo, je kuchyň pro stropní světla doslova jako stvořená. Protože zde jde především o bezpečnost a požitek při hodování, při výběru vhodného světleného zdroje sázejte na žárovky označené jako 4200 K, které vyzařují intenzivní bílé světlo.

Stropní svítidla v obývacím pokoji

Pokud hledáte vhodné centrální osvětlení, které doplníte třeba nástěnnými světly rozmístěnými po okolních zdech, i zde najdou stropní svítidla uplatnění. Počítejte ale s tím, že v obývacím pokoji jsou podmínky pro život o něco odlišnější než v kuchyni. Obývací pokoj slouží k relaxaci a odpočinku, čemuž byste měli přizpůsobit také výběr vhodného světleného zdroje. Proto sázejte na teplou nebo denní bílou.

Stropní osvětlení v ložnici

Také do ložnice se stropní světla skvěle hodí. Málokdo to ví, ale spánkem trávíme zhruba třetinu života. Proto bychom si měli ložnici uzpůsobit k obrazu svému. Abyste předešli světelným šokům, které vaše oči nadmíru namáhají a unavují, zvolte plošné, měkké teplé světlo umístěné ve stropním svítidle. V případě, že v ložnici rádi čtete, nezapomeňte ani na menší lampičky s otočným ramenem. Pokud se ve vaší ložnici nacházejí podhledy, můžete je nasvítit pomocí bodovek nebo LED pásků, které vypadají opravdu efektně.