Na zařízení ložnice by se nemělo šetřit. Je to velice důležitá místnost, v které potřebujete načerpat energii a sílu na zvládání každodenních stresů. Proto je nesmírně důležité, abyste správně zvolili jednak barvy do ložnice, ale také její zařízení.

ložnice selena
Zdroj: nabytek-elegance.cz

Nábytek do ložnice by měl být praktický, s dostatkem úložného prostoru na oblečení, ložní prádlo a peřiny, ale také s pohodlnou a především zdraví vyhovující postelí. V neposlední řadě je důležitý samozřejmě také design. Moderní ložnice jsou dokonale sladěné, s jednotlivými kusy nábytku pocházejícími z jedné nábytkové řady. Tak si totiž zajistíte, že bude postel, noční stolky, skříň a případně také další komody k sobě pasovat a máte jistou také návaznost. Pokud například koupíte zatím pouze postel a skříň, můžete z téže ložnicové sestavy následně dokoupit i noční stolky a komody s knihovnou, aniž byste se museli bát, že bude ložnice vypadat nesourodě. Takto lze nakupovat z volitelných sestav nábytku do ložnice, kde jsou možné nákupy po kusech. Jinak se ale prodávají také celé sestavy ložnicového nábytku, které jsou dostupné pouze jako kompletní zařízení ložnice se všemi kusy nábytku, které jsou v sestavě zastoupeny.

ložnicová sestava
Zdroj: nabytek-elegance.cz

Velkou pozornost vždy věnujte výběru postele. Postel není malá investice a měla by vám nějakou dobu správně sloužit. Standardně máte na výběr několik možností. Buď se postel prodává jako kompletně vybavená, tedy konstrukce postele, vestavěný rošt a rovnou také matrace. Typicky se s tímto setkáte u celočalouněných postelí. Dřevěné nebo kovové postele mohou být a prodej pouze jako rám, nebo případně opatřený roštem. K takové posteli je pak potřeba dokoupit ještě matraci dle vašeho výběru, což je na jednu stranu dobře, protože si můžete zvolit skutečně kvalitní zdravotní matraci, která vám zajistí kvalitnější spánek. Na matraci pak nikdy nešetřete. V současné době, kdy naprostá většina lidí trpí potížemi se zády, se to nevyplatí.

ložnice lucia
Zdroj: nabytek-elegance.cz