Jste majiteli chalupy a rádi byste se v ní cítili opravdu skvěle? Poradíme vám, jak si víkend na chalupě skutečně užít. Inspirujte se našimi radami, jak pozvat do interiéru co nejvíce přírodních materiálů a učinit jej tak co nejvíce útulným.

chata
Zdroj: deelakeresort.com

Bez dřeva se chalupa neobejde

Abyste se ve své chalupě cítili dobře, musíte si ji co nejvíce přizpůsobit podle svého vkusu. Nebojte se investovat do kvalitních přírodních materiálů, které na chalupách vypadají tak skvěle. Stačí třeba jen obložit několik stěn tatranským profilem, který si můžete výhodně pořídit například na tomto odkazu. Oblíbeným materiálem je i kámen. Ten lze využít při obkladu krbových kamen, která jsou s chalupařením neodmyslitelně spjata již řadu let. Stejně tak je tomu i u masivního dřevěného nábytku, jenž může zahrnovat jídelní stůl, židle, skříně i menší komody. Nezvyklé už na chalupách nejsou ani menší knihovny. I starožitnosti zde nejdou své místo. Zejména pak obrazy a různé drobné dekorace.

dřevo
Zdroj: tatranský profil, drevomaterial.sk

Z moderních prvků nemusíte mít strach

Ačkoliv si chalupu člověk často spojuje s přírodou a touží ji tak skutečně co nejvíce zaplnit přírodními materiály a tradicí, nemusí se striktně držet těchto pravidel. Začlenění několika moderních prvků do interiéru chalupy rozhodně nemusí být na škodu a naopak může přinést mnohem větší komfort. Vaší pozornosti by v takovém případě neměla uniknout sedací vaky akce, během které můžete do své chalupy pořídit několik pohodlných a vkusných kousků, které při správné volbě odstínu do interiéru dokonale zapadnou. Posezení si můžete zařídit například u již zmíněných krbových kamen nebo u okna s výhledem na okolní přírodu. Pohodlné sezení oceníte nejen vy, ale především také vaše záda, která si relax také zaslouží.

sedací vak
Zdroj: sedací vak Sako XL, najsedacievaky.sk

Na skok do spíže

Pokud se rozhodnete na chalupě trávit víc dní než jen víkend, měli byste se dobře zásobit potravinami, které po dobu svého pobytu budete potřebovat. Kromě potravin, které si běžně denně kupujete domů, nezapomeňte ani na koření a luštěniny, které doma většinou máte ihned po ruce, ale na chalupu jste je zatím nepořídili. Pro váš osobní komfort by neměla na vašem nákupním seznamu chybět ani zrnková káva, ovoce, zelenina a několik druhů sladkostí. Čas, který trávíte na chalupě, pak můžete věnovat už jen rozmazlování se a odpočinku.

chata
Zdroj: sheberesort.com