Dřevěné sruby jsou velice specifickým bydlením. Někdo si v něm dokáže představit krásný a klidný život, jiný by ho bral jen jako sezónní chatu.

interiér srubu
Foto: woodlife.cz, Srubový dům Vrchlabí

Výhodou srubů je to, že nabízejí obě tyto možnosti. Jednoduše v něm strávíte zbytek života, anebo ho budete navštěvovat jen o víkendech. Srub má svá specifika, jedná se o konstrukci ze dřeva, je tedy zapotřebí pravidelnější údržba, za to nám na oplátku přináší to pravé teplo domova.

Sruby vyžadují jedinečný interiér
Vybavit srub může být těžší, než si zařídit běžný interiér. V běžném domě začínáte i bílých zdí. Srub nám diktuje, jak budou zdi, stropy a mnohdy i podlahy vypadat, aniž bychom s tím mohli cokoli dělat. I proto se mnozí snaží srubovému bydlení vyhnout. Tato, pro někoho zdánlivě nevýhoda, může v závěru prospět interiéru víc, než si jen myslíte. Sruby a roubenky jsou vhodným kandidátem na různé interiérové experimenty. Jedním z nich je kombinace tradiční představy srubu a moderního interiéru, který uvnitř jen tak někdo nečeká.

Kombinace tradičního dřeva a umělých materiálů, jako je například beton, je skvělou kombinací. Nejenže společně vypadají úchvatně, také se vám v takovémto interiéru může lépe bydlet. Moderní interiéry v dnes velice oblíbených kostkách působí chladně a neosobně, dřevěný srub je ale představitelem rodinné pohody a útulnosti. Jestliže oba tyto pohledy skloubíme v jeden, můžeme jen získat.
Naopak můžeme podlehnout tradici a přírodě. Vytvoříme království odpočinku a relaxace, kde neplatí, žádná omezení ani pravidla. To je většinou věc, po které touží nejedna uspěchaná duše. Pracovní shon ve městě je nejlepší nechat tam. Domů jedete za rodinou a většinou relaxovat. Zbytečný stres a nervy nechte za sebou a užívejte si chvíle klidu. Srub je totiž to pravé místo, kde se vám to jistě podaří.