Řešíte dilema týkající se jídelního stolu? Chcete malý jídelní stůl, který nezabere zbytečně mnoho prostoru, ale na druhou stranu se nechcete uskromňovat při stolování, je to tak? Nahlédněte do dnešního článku

jídelní stůl foto
Zdroj: archiv freshome.com, jídelní stůl

Velký nebo malý?

Výběr velikosti je zcela ve vaší režii, respektive dispozicích kuchyně. Řiďte se i tím, kolik osob bude u stolu pravidelně konzumovat jídlo, nebo jestli pozýváte početnější návštěvy apod. Položte si proto otázku:“Budou mít stravníci dost místa a nebudou do sebe během jídla strkat?“ V menších interiérech nachází uplatnění menší stolky s více patry pod sebou. Dolní patra využijete jako další a tolik potřebný odkladní prostor pro menší věci. Velmi praktické jsou rozkládací stoly, které lze podle potřeby rozložit a zvětšit tak jejich plochu.

Umístit obdélníkový nebo čtvercový jídelní stůl není problém. Můžete ho postavit kdekoliv, třeba i do rohu místnosti, kterou bude věrně kopírovat. O to horší jsou stoly atypičtějších tvarů. Dobře si proto rozmyslete, zda podlehnete jejich kouzlu i za cenu menšího prostoru.