Půjček je dnes mnoho a tak si každý žadatel může vybrat přesně takovou, která mu bude vyhovovat opravdu nejvíce. Tedy takovou, která bude skutečně na míru.


ilustrační foto: Pixabay.com – klatou

A jak postupovat při výběru? Držte se našich rad, výsledkem čehož bude, že budete vybírat z takových konkrétních úvěrů, které budou skutečně přesně pro vás. Podívejte se, čeho se při výběru konkrétně držet.

Zvolte si segment, kde si půjčíte

To první, co musíte udělat, je ujasnit si, v jakém segmentu se rozhodnete si půjčit. Dnes můžeme současný úvěrový trh rozdělit do tří hlavních skupin. O jaké se jedná? Jsou to tyto:

  • P2P půjčky
  • Půjčky nebankovní
  • Bankovní půjčky

Každý segment je něčím zajímavým a unikátním. Když začneme tím prvním, tak zaujme fakt, že se jedná o půjčky od lidí. Ty se na vaši žádost skládají prostřednictvím systému. U nebankovních společností lze zase očekávat často rychlé a benevolentní získání peněz. A banky? Zde je sice schvalování složitější, ale pokud jde o úrok, tak zklamáni rozhodně nebudete.

Kolik potřebujete půjčit?

I to je důležitá otázka, která lehce souvisí i se samotným segmentem, Jsou takové možnosti, kde získáte třeba jenom pár tisíc korun, stejně jako takové, kde není problém jít až do milionů. O jasné finální částce byste měli mít jasno ještě před tím, než si o peníze požádáte. Proč? V první řadě vám to ulehčí výběr a následně budete mít jistotu, že vybraný poskytovatel danou sumu skutečně dokáže poskytnout. Než se pro něho skutečně rozhodnete, je dobré zjistit si i případné recenze a hodnocení. Cílem by měla být vždy půjčka, která bude férová. I proto odkážeme na různé nezávislé srovnávače, které toto první rozdělení provedou za vás.

Zajímejte se o možnosti získání

Máte vybraný segment, kterého se budete držet? Pokud ano, budete v něm mít na výběr z řady možností. A ty byste si měli dále filtrovat. Proč a podle čeho? Hlavně podle toho, zda bude ve vašich silách peníze skutečně získat. Tedy zda splníte podmínky k tomu, aby byla vaše žádost schválena. Podíváme-li se na hlavní faktory, které ovlivňují získání, tak sem řadíme:

  • Výši doloženého příjmu
  • Finanční minulost
  • Možnost ručitele, nebo ručení

S ohledem na to, co můžete nebo nemůžete splnit, je dobré vybrat optimálního poskytovatele a jeho produkt. Mohou to být třeba půjčky bez doložení příjmů, mohou to být půjčky bez registrů, ale bez ručitele, nebo ručení. Všechno toto jsou možnosti, které není problém na současném úvěrovém trhu získat.

Zjistěte rychlost vyřízení

Půjčka se vám už pomalu a jistě formuje do finální podoby. Nyní je ideální čas na to soustředit se na rychlost samotného vyřízení. Jaká by měla být? Je pochopitelné, že čím rychleji bude půjčka vyřízena, tím pro vás jako pro žadatele lépe. Pokud jste ve finanční nouzi a potřebujete peníze rychle, mohou se hodit půjčky online každému. Ty nabídnou vyřízení třeba i do několika hodin, někde dokonce do několika minut. Když na peníze zase až tolik nespěcháte, může přijít vhod třeba i banka, kde to obvykle trvá nejdelší časové období.

Vždy tu nejvýhodnější

Zůstaly vám na výběr jenom některé úvěrové produkty, které vám plně vyhovují a které jsou doslova na míru vašim potřebám? Pak zbývá už jenom poslední krok, jak vybrat půjčku, která bude ta pravá. Soustřeďte se na výhodnost. Tedy na to, kolik přeplatíte. Čím méně to bude, tím pro vás lépe. Jaký je ideální ukazatel výhodnosti úvěrového produktu? Je to roční procentuelní sazba nákladů neboli RPSN. Čím je tato hodnota nižší, tím pro vás lépe. Zajímavostí je, že obsahuje vše, co může půjčku zdražovat. Tedy nejenom různé poplatky, jelikož se jedná také například o samotnou úrokovou sazbu.